Lista ocen Renault Scenic I Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW 1999-2003 (10) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PJ40
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Mój zawsze dojeżdżał na miejsce (poza jednym, wspomnianym przypadkiem), ale ja bardzo szybko reagowałem na najdrobniejsze nawet objawy. Dzięki temu można stwierdzić że był niezawodny, ale ta niezawodność dosyć dużo kosztowała. Najdroższe były chyba półosie i tylne tarcze, ale (wymiana tych elementów to również wymiana łożysk) warto było, bo samochód po tym trochę mniej palił i lepiej przyspieszał).
~Max
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Wymiana sprężyn z przodu, regulacja wysokości na drążkach, korozja tylnych nadkoli, naprawa alternatora, wymiana koła zmiennych faz rozrządu, awaria katalizatora (ale to pewnie przez gaz), cieknąca skrzynia biegów. Trzeba systematycznie kontrolować stan paska klinowego, bo po pęknięciu wkręca się pod pasek rozrządu i powoduje jego \"przeskoczenie\"
~mąż i ojciec
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Wymieniłem wszystko co przyszło mi go głowy i dalej nie jest super. Raz była laweta (chciałem zaoszczędzić na cewkach ale nie było warto). Ciągle są dziwne głosy ze skrzyni biegów. Silnik drży i jest dziwnie głośny (chyba 180000 przebiegu robi swoje)
~Krzysztof
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Nigdy poważnych usterek nie było. Jedynie wykonuję wymianę zużytych materiałów eksploatacyjnych jak hlocki tarze paski filtry łozyska itp. Koła faz rozrzadu też nie zmieniałem a i cewki wciąż oryginalne (Denso).
~wotr202@wp.pl
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Oprócz tego że robiłem generalny remont silnika, to wszystko ok. Koszt remontu metoda domową, ok 4 tys. W serwisie 2x drożej.
~radzio-lapy
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
nie wiem czy wymianę sprzęgła rozrządu można zaliczyć do usterek , w sumie to wymiana bierząca
~ewa
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Nie polecam im dalej jedziesz tym większa pewność że wrócisz na lawecie.
~speedy
remont silnika przy 160 tyś poza tym nic więcej
~eda
Sprzegło i skrzynia biegow wymienialem po 168tyś km
~slawekchelm14@op.pl
Minivan 2.0 i 16V 140KM 103kW
Nic poważniejszego się nie wydarzyło.
Renault Scenic I Minivan