Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Silnik 1.9 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Scenic I Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność i rewelacyjnie niskie spalanie. Ale uwaga nalezy dbac o opony i klocki hamulcowe.
Daję 5 bez zastanowienia, chodź czasami przydałby się jakieś 15kM więcej. Obecnie jestem po wycienie w salonie Renault w Kielcach - biorę nowego Scenica a tego zostawiam w rozliczeniu. Mimo, ze zarejestrowany w Hiszpanii za rok 2003 płacą 21000 zl bez mrugniecia okiem. To mowi samo za siebie.
45km/h na piatym biegu i po wcisnięciu pedału do podlogi tylko slychaś świst sprężarki. Cos pięknego.
Daję 4 tylko za jeden mały szczegół: powyzej 130 km/h przydałby sie szósty bieg.
Nigdy, podkreślam, nigdy nie miałem problemow z zawieszeniem, luzami, stukami czy awariami. Auto prowadzi sie pewnie, zdecydowanie, hamuje wspaniale. Mimo, ze to nie japończyk
Z tej pozycji kierowcy to rewelacja - jak z autobusu. Wrecz genialna. Kto nie jeżdził nie wie o czym mówię.
Jedyny szczegół to brak miejsca na kubek z napojem na konsoli. Jest co prawda w klimatyzowanym schowku pod popielniczką ale nieco za nisko.
Ogrzewanie perfekcyjne. Tyle, ze klima często wymaga wymiany filtra przeciwpyłkowego. Mieszkam w Hiszpanii - i tu kupilem auto w salonie - to warto na to zwrócić uwagę. Nowy filtr to 12 euro ale wymiana co 3 miesiace.
Co tu dodać rewelacja.
Pozwyżej 130km/h powietrze w okół nieco hałasuje ale nie ma tragedii. W końcu to auto rodzinne a nie ścigacz.
Postanowiłem zbierać wszystkie faktury za paliwo bo ludzie mi nie wierzą. Skręciłem tym autem ponad 130tyś km i jego spalanie jest na poziomie śmiesznie niskim. Wręcz nie do pobicia, na dowod zbieram sobie faktury i przebieg. 4,3ltr to spalanie na trasie przy zastosowaniu ecodriving.
Rewelacja. Samochód z takim wyposażeniem - brakuje tylko skóry i elektrycznych szyb z tyłu - kupiony nowy w salonie za 9800 euro? Rewelacja.
Nic mi sie nie zepsuło nie licząc sprężynki tłumika drgań tarczy sprzęgła. Poza tym polskie żarówki palą się na potęgę. Hiszpańskie tylko dwa razy przez całe siedem lat.
Ani jednej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 105KM 77kW [l/100km]