Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

Silnik 1.9 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2002
Renault Scenic I Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Super oszczędny, jedwabiście pracuje, dynamiczny
Za 18 tyś zł otzrymujemy auto kompletnie wyposażone (ABS, ESP, ASR, 6x Airbags, klimatronic ... ) Idealne auto dla rodziny - brak jest zaawansowanych rozwiązań technicznych i psujących się bajerów, dzięki systemowi DCI auto jest super oszczędne i ładnie pracuje. ----------Szczerze mój GOLF IV psuł się bardziej niż ten Scenic. AAAAAAAAUUUUAAAAAA jeszcze jedno, GOLF rdzewiał a tu w Scenicu ani grama rdzy !!!!! Przekonałem się do Francuskiej mysli technicznej (ale dużo elementów silnika i osprzętu jest niemieckich firm np. BOCHS układ wtryskowy, turbo GARRET, VALEO alternator rozrusznik lampy, wiązka elektryczna DELPHI, czujniki też BOCHS). Tak więc dochodzę do wniosku, że auta niemieckie i francuskie ma dużo wspólnych elementów.
Spodziewałem się gorszych osiągów a tu miłe zaskoczenie. Auto jedwabiście miękko pracuje,dobrze przyśpiesza, jest elastyczny dobrze ciągnie od 1500 obr, występują bardzo małe drgania, Przyśpiesza sprawnie do 140 km/h, później czuć już masę auta.
Poprawna, ale biegi mogłyby wchodzić precyzyjniej.
Auto świetnie się prowadzi jak na rodzinnego VAN\'a. Bardzo komfortowy. W zakrętach trochę się przechyla, ale bez przesady. Jak trzeba to ESP wkroczy i pomorze:). Powyżej 140 km/h trzeba uważać na wiatr boczny.
Wszystko WIDAĆ, wysoko się siedzi, duże przeszklone powierzchnie, od TERAZ tylko VAN\'y!!!
Może hamulec ręczny trochę za nisko, czasami muszę się nachylić aby go zaciągnąć - ale to wina mojego wzrostu mam 165 cm, pozostałe elementy łatwo dostępne, intuicyjnie tak jak należy. Czytelne zegary.
Czasami problem z odparowaniem - ale po wymianie filtra kabinowego jest OK
Auto sprawia małego z zewnątrz, a w środku OGROM miejsca. Pełno schowków - super
Do 140km/h cicho, ale ja mam wersję AIGLE - jest lepiej wyciszona i materiały w środku są wyższej jakości.
Scenic dba a portfel użytkownika, spala śmiesznie mało w porównaniu do rozmiarów i oferowanego komfortu.
Aby kupić C-maxa, Zafirę albo Turana trzeba minimum 5 - 8 tyś zł więcej. Ja bym nie przepłacał i kupił drugi raz Scenica. Dużo tanich zamienników - a ja myślałem że tylko Golf ma tanie części, a tu miła niespodzianka.
Tu się wężyk przytrze tu coś odkręci - ale wszytko łatwe w naprawie - w moim przypadku auto straciło moc po przetarciu wężyka od podciśnienia - wymiana koszt 20 zł Przycisk klamki bagażnika odpadł
Przejechałem Renią 60 000 i nic !!! Wymieniam olej co 15 000 km i kpl filtrów za każdym razem. Co 50 000 km należy wyczyścić EGR - samemu 1,5 godziny roboty.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,8