Lista ocen Renault Scenic I Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW 2000-2003 (83) - Silnik

Na liście zabraknie 70 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uzytkownik scenika
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Zdecydowanie wole warkot, dynamikę i ogólne pracę silnika starego scenika od tego nowego. Rusza z piskiem, aż trudno uwierzyć, że auto o tej masie jest takie dynamiczne, oczywiście jeśli nie jest zbyt mocno obciążone. Elastycznośc bardzo duża, 1 bieg jest do ruszania ale nie tylko, bardzo ładnie wlecze się na 1 w korku ( w benzynowych już tak się nie da), na 2 już się normalnie jedzie. 1,2,3 - bardzo duże przyspieszenie, potem 4, czyli...
~Arczi115
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
bardzo zaskoczyła mnie cicha praca diesla; kolejnym sprawa ekonomia 1,9dci; bałem sie ze przy tak dużych gabarytach nadwozia spalanie będzie wysokie a tutaj przy jezdzie 120km/h na trasie spokojnie zamyka sie w 6 litrach na setkę (zakładając dynamiczną jazdę), przy jeździe ekonomicznej 5l. z małym haczykiem :-); dodam ze zrobiłem 50 000km przez rok i nic nie wymieniałem, a w tym ok 25 000 zrobione po chip tuningu, moc podciągnięta na ok...
~frvti
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
kultura pracy jest dobra, czasami zalezy w duzej mierze od paliwa i warunkow atmosferycznych ale po za tym ok, elastycznosc no coz jak dlamnie za mala, na niskich obrotach dodanie gazu powoduje przyspieszenie ale to zly pomusl poniewaz niedosc ze meczymy silnik to zaczynaja niektore elementy trzesczec od wibracji, ogolnie silniczek dobry, przy -20 stopniach nie mialem problemu z odpaleniem a to duzy plus
~Marshall1
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Silnik jest ok, nie moge narzekac, ze nie jest za mocny, bo widzialy galy co braly. Niezawodnosc jak najbardziej ok, nigdy mnie nie zawiodl, nie zgasl. Twierdzi sie, ze te auta mialy slabe turbiny, ze padaly. Mi nigdy nie padla, a przejechalem tym autem 30 tys km w jego starym okresie uzytkowania (mial 222 tys km kiedy go kupilem w Holandii). Poza tym, lalem paliwo i jazda.
~Renault
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Idealny samochód w sumie jak każdy Renault,nie zamienił bym na żadnego Golfa,Passata lub innego z wychwalonych przez wszystkich Volkswagenów.Jak czytam te komentarze na \"NIE\" to pewnie oni kupili w Polsce sprowadzone \"igły\" z Holandii lub Francji.Ja swój samochód posiadam od nowości z oryginalnym przebiegiem i książką serwisową.
~robert
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
nie kipujcie tego silnika, bardzo awaryjny-obraca panewki na wale.Podobno to jest norma. Nie wiedziałem dopuki mi nie obruciło.musiałem kupić drugi silnik-koszt ogólny naprawy 2500.obracające się panewki są wynikiem złej konstrukcji tych silników-nie ma zabezpieczeń jak w każdych silnikach.
~Marcin1978
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Silnik bardzo elastyczny, ma bardzo przyjemną charakterystykę pracy, dobrze ciągnie już od 1500 obr/min i trzyma dobrze tak do 3500 obr/min. Elastyczność bardzo dobra, olej Elf turbodiesel 10w40 za 80 zł wymieniam co 10 000 km (dbam o silnik). W zimę przy - 20 odpalał dość sprawnie. Rwie ochoczo do 160km/h.
~KRZYSZTOF
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
nie odczuwa się ,że to diesel w czasie podróży ze znajomymi -chorwacja ,włochy na autostradzie szło poszaleć,ale trochę za głośno.Miło słuchać turbinkę i silnik jak się przyśpiesza ,ale przez kilka minut .Po trzech godzinach ma się dość, nie idzie spokojnie porozmawiać!
~jadorb
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Elastyczność zadowalająca, szczególnie na 3 i 4 biegu. Jeśli chodzi o kulturę pracy, to nie narzekam - może i trochę głośno przy zimnym silniku, ale już po chwili wszystko w porządku. Powyżej 130 km/godz. silnik staję się trochę za głośny, ale da się wytrzymać.
~mk
Minivan 1.9 dCi 105KM 77kW
Trochę brakuje kilku koni, szczególnie jak jest załadowany. Do sprawnego poruszania się po mieście jest ok. W trasie przy załadunku wyprzedzanie trzeba wcześniej zaplanować :) Ogólnie bez problemów, czasami trzeba tylko przeczyścić egr.
Renault Scenic I Minivan