Ocena kierowcy - Renault Scenic I Minivan

kuba.c69@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.9 dT 95KM 70kW
Rok produkcji 1998
Renault Scenic I Minivan 1.9 dT 95KM 70kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Nie wiem skąd ten pogląd że Scenic jest awaryjny!?! piszą tak ci co kupili okazyjnie auto po trzech wypadkach zaniedbane i teraz cudów od niego wymagają!!!jak na te pieniądze jest super!!!ma mnóstwo miejsca dobry silnik i zawieszenie!!!i jak o każde auto trzeba dbać!!!
Mój Stary Dobry dieselek jak na swoje lata i przebieg jest w dobrej kondycji, jedyny problem jaki mam to wycieki oleju ale w tych silnikach F8Q to norma.Jest elastyczny nie pali za dużo,odpala w największe mrozy.Konkurencyjne diesle z wtryskiem pośrednim rozwala kulturą pracy!w serwisie renault dopóki nie otwarli maski myśleli że to DCI
też dobrze pomimo przebiegu biegi się zmienia płynnie
to jest rodzinny minivan więc wybitnej przyczepności nie ma...ale przy normalnej jeździe ma wystarczający zapas przyczepności plus świetne hamulce. nadrabia za to komfortem. chciałbym zaznaczyć że trwałość jest całkiem niezła np amortyzatory mam jeszcze fabryczne
tutaj nie ma sobie równych! w każdą stronę świata wszystko widać! lusterka zewnętrzne mogłyby być ciut większe ale da się przyzwyczaić
wszystko na swoim miejscu ale jakość materiałów nie najwyższej jakośći
tutaj pierwsza trója!!!nie najlepsze ogrzewanie ale to temu że wnętrze jest duże a diesel długo się nagrzewa
tutaj także nie ma sobie równych! pod względem przestrzeni bije chyba nawet klasę wyższą średnią!!!
jest dobrze ale mogło by być lepiej jednakże to auto ma już 13 lat więc cudów od niego nie można wymagać
dużo nie pali ale do DCI jednak trochę brakuję! za to nadrabia cenami napraw i części które są na normalnym poziomie
od zakupu nic się nie popsuło jednakże zaraz po zakupie musiałem parę usterek usunąć:zacinał się siłownik od centralki w tylnych drzwiach, były przepalone żarówki w kokpicie, zatkane spryskiwacze ale to wszystko naprawiłem w garażu w ciągu paru godzin.
odpukać żadnej poważnej awarii

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dT 95KM 70kW [l/100km]