Ocena kierowcy - Renault Scenic I RX4

marek1313@onet.eu, 16 lat temu
Silnik 1.9 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2002
Renault Scenic I RX4 1.9 dCi 105KM 77kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Szkoda, że to nie automat. Dlatego podałem, że nie kupiłbym go ponownie. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.
Po prostu na 4+ (mógłby być mocniejszy).
Bez uwag.
No cóż, drogi mamy takie jakie mamy.
Siedzi się wyżej, więc na widoczność nie można właściwie narzekać, lecz mimo to wymaga wprawy i przyzwyczajenia, zwłaszcza przy cofaniu, ponieważ z tyłu jest na klapie koło zapasowe. Ogólnie ok.
Choć "razi" i przeszkadza brak poziomej regulacji kierownicy (przynajmniej mnie).
klimatronik ok.
Generalnie miejsca jest naprawdę wystarczająco, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jednak trzeba się przyzwyczaić, że tu się "siedzi", a nie "leży":)
Mam wrażenie, że choć to diesel, to jednak mogłoby być w tej materii trochę lepiej.
Naprawy wykonuję poza autoryzowanym serwisem, u "znajomego" mechanika, ceny zdecydowanie niższe,a solidnie i mogę w pełni zaufać jego słowom. No cóż, zimą potrafi spalać (jazda typowo miejska, głównie w stołecznym korku) nawet ok. 9,5-10,5 litra, ale jak odpalę go, to zanim wsiądę pochodzi nawet dobrych kilka minut - ja wtedy muszę spalić dymka, więc musi tyle palić. Latem w mieście spoko 8-9 litrów.
No nowy był zdecydowanie za drogi, choć w tej klasie można zaobserwować co rok i tak tendencję zwyżkową cen nowych wozów.
Oczywiste problemy ze sworzniami, ewentualnie (ale w normie) drążki kierownicze.
Nic poważnego póki co się nie zdarzyło. No cóż, ideały są tylko w folderach reklamowych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 105KM 77kW [l/100km]

7,6