Lista ocen Renault Scenic II 1.6 i 16V 115KM 85kW 2003-2009 (68) - Całokształt

Na liście zabraknie 43 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Chemicalsister
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Ocena ogólna - raczej dobra (z podkreśleniem raczej, gdyż nie wiem, czy mnie jeszcze ten wóz zaskoczy). Wady są zrekompensowane przez zalety. Całkiem przyjemny "interface", funkcjonalność bardzo dobra, jednak opisane poniżej awarie czasem wprowadzają w stan irytacji i zniechęcenia. Ogólnie samochód udany, wyłączając elektronikę.
~Heniu
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Auto bez wątpienia ma wiele zalet. Jest bardzo pojemne i przestronne. Jak przystało na francuza prowadzi się komfortowo. Ceny większości części zamiennych są bardzo niskie. Silnik Za to jest jednak jednocześnie wadą i zaletą. Zaletą, ponieważ świetnie nadaje się do LPG, a wadą jest za mała moc i nie zawsze łatwa diagnostyka.
~FAnreno
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Byłoby bez zastrzeżeń ,gdyby nie zbyt krótka skrzynia biegów. Przy prędkości 120km/h kończy się przyjemność, zaczyna udręka. Na 5 biegu mamy wtedy około 3500 obr/min i zaczyna buczeć ,nieprzyjemnie buczeć silnik. W megane 1.4 16v również był tak krótki 5 bieg,ale silnik 1.4 16 był o wiele cichszy na obrotach powyżej 3000/min.
~robert72
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Auto polecam rodzinom z dziećmi ,ładne stylistycznie ,ciekawe w środku,funkcjonalne i wygodne .Ma kilka wad fabrycznych ,ale ogólnie wszystkie nowsze auta mają teraz takie przygody bo biznes musi się kręcić .Porównując do poprzedniego Passata b4 który był budowany w innych czasach ,już takie solidne i proste auta nie wrócą....
~marta
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
wszystko świetnie, poza jednycm: nie wiem, czy to mój egzemplarz jest taki, czy inne też: mam poważne zastrzeżenia do progamu wycieraczek. Nie ma pośredniej prędkości, jest albo za wolno,albo szybko, albo bardzo szybko.Regulacja w pokrętle przy kierownicy chyba nic nie zmienia. Ciekawe, jak inni uzytkownicy to widzą.
~dartef
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Jak dotychczas byłem wrogo nastawiony do francuskiej motoryzacji. Scenica kupiłem tylko dlatego, że potrzebowałem pojemnego auta, a historia tego egzemplarza była mi znana. Wyłączając awaryjne diesle stwierdzam że Scenic to dobry pojazd. Jest komfortowy, niedrogi i nawet nieźle wygląda.
~Damian K.
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Nie ma cudów auto to skarbonka bez dna i jazda kosztuje. Wydałem dokładnie tyle ile się należało. A głupie gadanie że francuskie auta nie umywają się do VW i reszty niemieckiej motoryzacji to ...tylko gadanie. Dobra - Niemcy mają materiały we wnętrzu lepszej jakości.
~Grzegorz
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Auto po eksploatacji w granicach około 130000 km w ciągu 3 lat miało tyle awarii zę trudno zliczyć Obecnie zepsuta jest kolumna kierownicza, układ hamulca elektrycznego oraz impulsator, dopiero wymieniono zawieszenie po półrocznej eksploatacji NIGDY WIĘCEJ MARKI RENAULT
~Wieczny turysta
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Zbyt głośny przy szybkości powyżej 100 km/godz. Grube słupki ograniczają widoczność. Nieprzyjazny dla kierowcy przełącznik świateł, kier. i wycieraczek. Bardzo wygodna pozycja za kierownicą. Wspaniała przestrzeń. Brak zmęczenia kierowcy podczas wielogodzinnej jazdy.
~gwito
Minivan 1.6 i 16V 115KM 85kW
Auta za psie pieniadze. Nierdzewne! Komfort i bezpieczenstwo na duzo wyzszym poziomie niz u konkuerncji z tych lat. Niezawodnosc przecietna. Niewiarygodnie dobre auto do jazdy po miescie i na krotkie dystanse. Dla rodziny 2+2 w sam raz.