Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Renata, 4 lata temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Renault Scenic II 2.0 i 16V 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo wygodny, pojemny, ustawny. Świetnie sprawdza się jako auto rodzinne oraz samochód do wożenia mebli i przeprowadzek. Bogactwo schowków, wygodne stoliki, przesuwane, niezależne fotele, które można: złożyć, postawić za przednimi lub całkiem wyjąć. Składany przedni fotel umożliwił mi przewiezienie słupków-regałów. Silnik świetnie pracuje na LPG, czołowa szyba panoramiczna, mój samochód z 2005 ma bogatsze wyposażenie niż BMW męża z roku 2017 (E60 ;0) Doskonała dwustronnie cynkowana blacha, zero rdzy! Wady: Renia nie lubi deszczu i jej elektronika wtedy płata figle, nie działa mi karta Hands free, radio wypluwa płytę, szyby zamiast się zamykać jadą w dół żeby zaraz zajarzyć i iść w górę ;) no i mam problem z nawiewem, część kosztuje 80zł, wymiana 600 ;P ale i tak jej nie mam zamiaru zmieniać. żarówki sama nie wymienię, robi to za mnie ASO
Idealny do gazu, cichy, wystarczający na 4 osoby z bagażem. Nie zżera oleju
krótkie przełożenia, wygodne położenie drążka zmiany biegów
bez zastrzeżeń, reaguje prawidłowo
dwustronny ocynk, ani jednego ogniska rdzy w samochodzie 14 letnim
panoramiczna szyba, krótki tył i przód, świetne parkowanie
wszystko pod ręką, schowek na okulary, centralny schowek pod łokciem prawym :) Świetne lusterko do obserwacji pasażerów z tyłu, schowki w drzwiach, śmietniczek, wszystko pod ręką i intuicyjne
Czeka mnie naprawa wentylatora, zanim się zepsuł klima i nawiew bez zastrzeżeń, climatronic
masa schowków, ustawne i wygodne fotele. Przede wszystkim to bardzo bezpieczne auto!
dość wysokie auto przy prędkości powyżej 120 km/h robi się głośno. W mieście super
Spalanie 5 gwiazdek Usterki między 3 a 4 bo są upierdliwe i kosztują
Bardzo bogate wyposażenie w atrakcyjnej cenie- Zafira z tego samego roku będzie kosztować około 2000zł więcej a wyposażenie ma biedniejsze i grozi Zafirze rdza
tu niestety tylko 3. Moja Renata w ciągu 3 lat ma focha na deszcz: elektronika wtedy szaleje- szyby, zamki, radio
Wymiana silnika wspomagania kierownicy za 850zł. Czeka mnie też naprawa wiatraka za 700zł. No ale jak na 3 lata może nie jest tak źle? Auto ma wszak 14 lat :P

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

8,9