Ocena kierowcy - Renault Scenic II

Irek ze Szczecina, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Renault Scenic II 2.0 i 16V 136KM 100kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Naprawdę super udane auto. Jestem bardzo zadowolony i choć nie lubię długo jeździć jednym modelem to jestem bliski wymiany na Grand Scenica, może tylko nowego Diesla/automat 6 biegowy. Rewelacyjnym gadżetem jest Hands Free, mimo, że kilka razy nie zadziałało bez naciskania pilota. Treraz oceniam samochody najpierw patrząc, czy mają tą opcję, potem, czy dostępny jest automat. To niesłychanie komfortowy gadżet! Tylko kilka luksusowych aut konkurencji ma taką opcję (i Swift).
Wyjątkowo elastyczny, cichy (słychać tylko przy wyprzedzaniu), stosunkowo oszczędny- średnio ok 10 l/100, (moje poprzednie Picasso 2,0 też automat paliło 13-14) l
Automat mimo 4 biegów bardzo dobrze przełącza biegi, nie szarpie, pozwala na dynamiczną w razie potrzeby jazdę, świetnie wyprzedza
Bez zastrzeżeń, lubię wygodne samochody, do 75000 km nie ma żadnych problemów z zawieszeniem, mimo naszych dróg. Świetne hamulce.
Wiadomo, VAN- wysoki, przestronny.
Wszystko na swoim miejscu, obsługa radia przy kierownicy, funkcjonalny tempomat (mam wersję lux privillege)
Czasem zbyt długo są zaparowane szyby. Klimatyzacja automatyczna bardzo dobra
Nawet fotel kierowcy da się daleko odsunąć, to rzadkość w VANach (miałem starego Scenica ,Picasso i Mercurego Villagera, tylko w Grand Scenicu nie odsuwam fotela do samego końca.
Trochę hałasuje tylko przy wyprzedzaniu.
W mieście do 13 l, średnio 12, na trasie 8-10 w zależności, czy na autostradze, czy normalnej drodze.
Zapłąciłem około 100 tys, ale myślę, że warte jest swej ceny, zastanawiałem się nad Espace, ale był o 50 tys droższy- to za duża różnica.
Naprawdę się nie psuje, tylko czujniki Hands Free musiały być wymienione.
Bez napraw, raz wymiana klocków.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

9,8