Lista ocen Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW 2003-2009 (49) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Viniu
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Tu też inżynierowie z Renault się nie popisali. Jedną z poważniejszych usterem zaliczyłem z hamulcami tylnymi. Otóż hamulec \"ręczny\" zaciągnął mi się podczas jazdy !!! W servisie powiedzieli, że nastąpił skok napięcia na silniku hamulca ręcznego, hamulec się zaciągną i już nie puścił, bo silnik się spalił. To, że musiałem wymienić cały moduł hamulca za 1000zł za używkę to nic, ale gdyby mi się to stało w trasie ?? Np. w lekkim łuku przy...
~Roman
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Na początek dobra informacja - wbrew opiniom panującym nt. diesli Renault z tego okresu - ani razu nie trzeba było wzywać lawety ;) W zasadzie żadnych poważnych usterek nie było, turbina zregenerowana przy przebiegu prawie 300 tys. km zatem klasyfikuję to jako wynik wyeksploatowania, a nie jako usterkę. Panewki - profilaktyczna wymiana i spokój na kolejne lata. Olej - syntetyk, wymieniany regularnie co 12-15 tys. km i silnik działa bez...
~Bb
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Przez 9 lat w aucie nie zepsuło się nic jeśli chodzi o silnik i osprzęt. Po tym czasie nasze paliwo uśmierciło tubinę. Nie można jednak winić za to auta a stację benzynową która sprzedała olej. Zdecydowanie daleko mu do wolnossących Diesli Mercedesa które nigdy się nie psują i osiągają astronomiczne przebiegi - o to auto trzeba dbać, regularnie serwisować, lać dobre paliwo i dobry olej. Wtedy wszystko będzie OK.
~kombayn
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Z poważniejszych napraw które musiałem zrobić to wymiana turbiny (na regenerowaną) i intercoolera (na nowy) wraz z wężem ciśnieniowym - ok. 2500zł Wymiana tylnych piast z tarczami, bo łożyszka już głośno huczały podczas jazdy - ok. 800zł Nie wiem do końca czy można to nazwac usterkami - myślę że po prostu zużyły sie te elementy.
~Rybek
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Na szczęście nigdy nie stanął w trasie ale patrz powyżej. Z usterek kwalifikujących się na poważne to poduszka powietrzna - lampka świeci kiedy chce - w serwisie mówią, że ten tym tak ma. Wymieniony zwijacz poduszki powietrznej. Spalona deska rozdzielcza, znowu okazuje się że ten typ tak ma. Koszt naprawy w serwisie prawie 3k.
~Bohdan
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Usterki typu spadajaaca szyba oraz wymiana klapki wlewu paliwa byly powazne bo trzeba bylo dac za naprawe spore pieniaadze.Silnik szcz€sliwie wytrzymal 50 tys km bez awarii ale to raczej zadne osiaagnieecie bo kiedys jak mialem poloneza to silnik wytrzymal 3x tyle
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Alternator (o zgrozo!), przepustnica... Co rok musialem tez ustawiac zbieznosc (auto chcialo skrecac w prawo wbrew mej woli)- po ustawieniu geometrii na ponad rok spokoj. Wiecej nie pamietam bo minelo juz 3 lata od sprzedazy,ale bylo tego jeszcze troche.
~Xawer197
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Poważnych usterek nie ma. Z resztą jak w większości Dieslów. Trzeba jedynie wykonywać wymiany płynów itp. na czas- ZAWSZE! Oraz zwracać uwagę by nie trzaskać zbytnio drzwiami...bo może się zepsuć elektryka,a to niestety kosztuje..i to dużo.
~Hell
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
Turbo padło! Kolizyjny pasek wieloklinowy z paskiem rozrządu. jak jeden z nich się zerwie, to praktycznie silnik do wymiany... Kolo dwumasowe zajechane, wymieniony tłumik drgań, bo w starym guma się rozleciała...
Dziennik kosztów dla Renault Scenic II 1.9 dCi 120KM 88kW
6,8
~jacunio75
Minivan 1.9 dCi 120KM 88kW
krótki przekaz dla niedoświadczonych kupujących - STANOWCZO ODRADZAM KUPOWANIE SPROWADZANYCH AUT OD PRZYPADKOWYCH SPRZEDAWCÓW!! MOIM ZDANIEM KTOŚ TO POWINIEN KONTROLOWAĆ BO TO JEST CZYSTY KRYMINAŁ. NIESTETY DAŁEM SIĘ NABRAĆ :|