Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Hubert, 13 lat temu
Silnik 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Scenic III Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczność i kultura pracy.
To mój pierwszy w życiu Francuz, taki można powiedzieć eksperyment. Wcześniej jeździłem Alteą, Avensisem, Almerą Tino. Jestem na prawdę bardzo miło zaskoczony komfortem, wyposażeniem, jakością jazdy, wykonaniem i materiałami. Za te pieniądze warto.
Niesamowita elastyczność, bardzo cichy i te 130KM w zasadzie dla bardzo niewymagających wystarczy.
dla mnie jest OK chociaż w Seacie jakoś tak bardziej konkretnie wchodziły biegi
Wszystko zależy od tego czy ktoś chce jeździć miękkim, super komfortem czy raczej twardszym, usportowionym zawieszeniem tak jak w przypadku Altei.Scenic to typowy Francuz bujający się na wszystkie strony i miękko wybierający wszelkie nierówności. Seat prowadził się bardziej precyzyjnie i \"konkretnie\"
Bardzo duża szyba przednia daje dobre pole widzenia. Słupki przednie nie ograniczają widoczności. Cofanie do tyłu też nie jest problemem bo są czujniki.
Wszystko bez zarzutu, w zasięgu ręki, dużo schowków bardzo pojemnych. Słyszałem że niektórym przeszkadza umiejscowienia przycisku hamulca ręcznego. Moim zdanie to szukanie dziury w całym.
Wentylacja bardzo dobra, klima automatyczna, dwustrefowa działa bez zarzutu, nawet przy dużych upałach samochód jest bardzo szybko schłodzony. Jeśli chodzi o ogrzewanie to chyba troszkę gorzej bo w samochodzie parkowanym \"pod chmurką\" przy temperaturze 0 stopni i jeździe miejskiej w samochodzie robi się ciepło dopiero po ok 6-7 min
I z przodu i z tyłu bez problemów dla dorosłych. Bardzo duży zakres regulacji wysokości fotela kierowcy.
REWELACJA. i więcej nie ma co pisać
No tu już niestety nie jest tak różowo jak na pojemność silnika 1,4. Jeżdżąc tylko w mieście, normalnie bez szaleństw, piłowania itd spali 10-10,5 litra a z klimą 11. W trasie jadąc 120-130-140 spali ok 8-8,5 litra. W jeździe mieszanej miasto/trasa ok 9 litrów. Aby zejść poniżej 8 litrów trzeba wykazać się sporymi zdolnościami i opanowaniem czyli mówiąc krótko stała prędkość 90km/h
Za 75tys zł to nie wiem czy jakaś inna w miarę rozsądna marka oferuje takie wyposażenie i taki komfort. Chyba nie. Myślę że to auto wybrało by więcej ludzi którzy kupują droższe marki ale powstrzymuje ich to że to tylko Francuz. Niestety niektórym \"nie wypada\" się pokazać w takiej marce.
8 miesięcy użytkowania, 17tys km i nic, nawet żarówka
jak wyżej