Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Franciszkanin, 13 lat temu
Silnik 1.4 TCe 16v 130KM 96kW
Rok produkcji 2010
Renault Scenic III Van 1.4 TCe 16v 130KM 96kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żywy i elastyczny, taka mała torpeda :)
Moje auto jest w wersji Privilege więc i wyposażenie jest super. Auto świetne, które tak naprawdę bije konkurencję w każdym calu, a kupiłem je dopiero po półrocznych przymiarkach i bieganiu po salonach prawie wszystkich marek. Czytając niektóre wypowiedzi dotyczące audio czy spalania troszkę mi sie chce śmiać, bo większość rzeczy mozna ocenić podczas jazdy próbnej, a część zweryfikować poprzez czytanie opinii użytkowników oraz testów przeprowadzonych przez różne instytucje.
Kompletnie nie spodziewałem się takiej kultury pracy i elastyczności i powiem szczzerze, że moi znajomi również, nie wierzyli do momentu pierwszej przejażdżki,
Skrzynia działa bez zarzutów i mimo, ze wolę automaty to ta jest naprawdę bardzo dobra.
Perfekcja w swojej klasie. Miałem okazję przejachać się innymi autami w tej klasie i Scenik bije je na głowę. Oczywiście mozna się przyczepić do tego, że auto jest zbyt miekkie ale akurat to auto nie słuzy do wyścigów tylko ma służyć rodzinie, a ta wymaga raczej komfortu. Jeżeli chodzi o wspomaganie to widziałem uwagi do zbyt mocnego wspomagania, ja tego nie zauważam (kwestia gustu).
Jak już wiele osób wspominało to jest akwarium, a więc nie może byc mowy o złej widoczności, pomijając oczywiście tył, ale do tego służą czujniki cofania i probel ten dotyczy własciwie wszystkicha aut, a zwłaszcza van-ów.
Żadnych zastrzeżeń. Każdy samochód jest inny i trzeba się przyzwyczaić do jego obsługi. Mnie przyzwyczajenie sie do obsługi zajęło tydzień i teraz robię to odruchowo.
Co do chłodzenia to niestety mamy okres zimowy i trudo jest cokolwiek powiedzieć, natomiast ogrzewanie działa bardzo szybko i wydajnie.
Bardzo duzo miejsca dla wszystkich. Oczywiście byłby probel, gdyby chciało nim podróżować 5 osób z wzrostem 190cm, ale to się raczej nie zdarza, więc miejsca jest wystarczająco dużo.
Cisza jak makiem zasiał. Dobrze, że jest obrotomierz bo na postoju trudno sie zorientować czy silnik jest włączony. Podczas jazdy również silnik jest praktycznie niesłyszalny. Mozna swobodnie rozmawiać podczas jazdy, nie trzeba podgłaśniać muzyki w celu zagłuszenia hałasów.
Tutaj niestety nie jest tak różowo, aczkolwiek wiele zależy od sposobu prowadzenia auta. Gdyby jeździć jak każdym innym autem spalanie średnie będzie w granicach 9-9,5 l/100km, jednak kiedy zastosujemy się do wskazówek dotyczących przełączania poszczególnych biegów z całą pewnością zejdziemy o około 1 l/100km.
Tutaj Scenic jest absolutnie bezkonkurencyjny. Jakość użytych materiałów, wykonanie za taką cenę jest kompletnie nieosiągalne. Jedynie Citroen troszkę sie zbliża cenowo, jednak troszke przeraziła mnie obsługa w salonie i opinie o serwisie, więc sobie odpuściłem chociaż auto bardzo mi się podobało.
Nowe auto to i usterek brak :)
Jak wyżej, chociaz jedną wadę ma. Moja rodzina najchętniej przeprowadziłaby się do auta, wciąż mają ochotę na jakąś podróż :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TCe 16v 130KM 96kW [l/100km]

8,4