Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

bbehemon@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.6 16v 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Renault Scenic III Van 1.6 16v 110KM 81kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Tak naprawdę to silnik. Myślałem, że będzie całkiem źle a jest ok. Wybrany został zamiast 1.4 TCe, który podobno spala więcej paliwa. Wole więc nie doładowywać i jeździć z taką mocą jaką bez dopalaczy można wycisnąć.
Ogólnie 6 -
Silnik jak dla mnie i mojej rodzinki wystarczający. Oczywiście chciałbym aby palił jak najmniej ale nie ma wszystkiego na raz. Z powodu spalania \"tylko\" dobrze. Tymczasem na \"dotarciu\" więc nie przekraczamy 3 tys - 3,5 tys obrotów
Ładnie elastycznie prowadzona skrzynia, może czasami haczyć, 6 bieg to dla mnie nowość :-)
Bardzo przyjemnie się prowadzi, przechyla się na zakrętach a to przez wysoko położony środek ciężkości. Niczemu to jednak nie specjalnie przeszkadza, jest to van a nie sportowa Corveta.
Przednia szyba ogromna jak akwarium, widoczność na boki dobra. Najgorzej jest do tyłu, gdzie słupki tylnej szyby są monstrualnie grube zasłaniając tor jazdy przy cofaniu w skosie. Przydają się tu duże lusterka boczne oraz czujnik cofania.
Minus za hamulec ręczny w zbyt dużym oddaleniu, a przecież często się z niego korzysta, chociażby przy przestojach na światłach kiedy nie ładnie razić stopami po oczach ludzi za nami. Inne manipulatory w kierownicy - radio i telefon komórkowy przez bluetooth!
Jak na razie fantastycznie.
Nareszcie wszystkim się wygodnie siedzi, dzieciaki z tyłu bardzo zadowolone ze stolików i schowków. Fotele jak dla mnie mogły być bardziej obszerne ale i tu kwestia odpowiedniego zajęcia miejsca. Oparcia tylne uchylne, dzieci mogą pospać bez wiszącej w dół głowy, fotele przesuwamy każdy z osobna - dzięki temu większa przestrzeń bagażowa ale i ta jest ustawna.
Co ciekawe brakuje na pokrywie silnika (masce) wyciszenia. Dlaczego? Czyżby miejsce to jest zarezerwowane dla diesli?
Zużycie paliwa in minus, natomiast dostrzegam, że z każdym przejechanym km spada (dociera się), oby tak dalej. Przeglądy 2 lata/30 tys km. tyż piknie.
5 +
Za mało czasu, żeby to jeszcze oceniać.
Za mało czasu, żeby to jeszcze oceniać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v 110KM 81kW [l/100km]

7,4