Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Konrad, 12 lat temu
Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2011
Renault Scenic III Van 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pomimo faktu, że to rodzinny VAN auto dość pewnie pokonuje zakręty.
Po nie całym roku użytkowania jeszcze bardzie mi się podoba.
Według mnie 1.5dci spokojnie wystarcza.
Sześciobiegowa skrzynia z dość krótkimi przełożeniami. Idzie się przyzwyczaić. 6 bieg przydaje się zarówno na autostradach jak i na normalnym drogach.
Pomimo faktu, że to rodzinny VAN auto dość pewnie pokonuje zakręty.
Trochę słaba widoczność do tyłu przez tylną szybę, ale rekompensują to dość dobre lusterka i czujniki cofania. Trochę szkoda, że nie dokupiłem czujników na przód. Było by łatwiej parkować. Ale da się wyczuć auto z czasem.
Nie mam się czego czepić:) Jest ok:)
Najprzyjemniej działa w trybie auto, zarówno latem jak i zimą. Próbowałem eksperymentować z AC off. W zimie za bardzo grzeję po nogach, wiem tam gdzieś się ustawia czy ma iść na nogi czy na szybę, prędkość wiatraka itp tylko jakoś za skomplikowane:D Latem za słabo chłodzi bez włączonej klimy. Lepiej ustawić klimatyzację w tryb auto i na prawdę jest super:) W lecie jest przyjemy chłodzik, a w zimie nie parują szyby. W trybie auto sterownik rozprowadza odpowiednio po różnych miejscach wnętrza powietrze z odpowiednią temperaturą zapewniając przyjemny komfort.
Na ilość miejsca z przodu nie da się narzekać:D Z tyłu są trzy oddzielne siedzenia, ale nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie, bo nie jeżdżę z tyłu:D
Wyciszenie Dobre. Jednak to w końcu wysoki samochód:) Jak ściszymy radio jadąc dość szybko po autostradzie to słychać troszkę wir powietrza:)
Podane przez ze mnie spalanie jest z włączoną klimatyzacją w trybie auto. Przeważnie podróżuję w 1-2 osoby z małym bagażem. 30-40% miasto 60-70% trasa. Średnie spalanie przy normalniej jeździe to 6.0 l/100km. Czasem 5.5, czasem nawet 7 w zależności od nastroju:D
W tej cenie nie ma nic lepszego.
Na razie pokonałem 9000km i nic się stało, w końcu nowe auto:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

5,9