Ocena kierowcy - Renault Scenic III Van

Silnik 1.5 dCi 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Renault Scenic III Van 1.5 dCi 105KM 77kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
To już drugi Scenik jaki posiadam poprzedni to był Scenic II 1.5dci 101KM, po nim miałem Zafirę B 1.9dcti 120KM. I powiem tak, po poprzednim scenicu chciałem auto z większym bagażnikiem dlatego wybór padł na Zafirę. Auto większe, ale niestety mniej funkcjonalne, brakowało mi schowków, a szczególnie tego pomiędzy przednimi fotelami. Również zawieszenie Zafiry nie dorównuje zawieszeniu Scenica. Przy zmianie auta dalej chciałem zostać przy minivanie bo autem częściej jeździ żona i wybór padł na Scenica III i pomimo mniejszego silnika niż w Zafirze nie jestem zawiedziony, a wręcz przeciwnie. Auto ma cichsze zawieszenie, skrzynia pracuje bardziej płynnie a środek jest bardziej funkcjonalny.
Silnik pomimo małej pojemności daje radę, nie jest demonem ale pozwała się sprawnie poruszać. Inna sprawa że po silniku z DPF/FAP nie chciałem mieć z tym ustrojstwem więcej do czynienia. A to jedyna jednostka w ofercie bez FAP.
Tutaj ocena doskonała, dobrze zestopniowana, biegi wchodzą precyzyjnie jak w masło.
Zawieszenie takie jak powinno być miękkie ale nie za bardzo, i ciche na dziurach nic nie stuka i nie puka
Dobra ale z tyłu czujniki parkowania to podstawa.
Tutaj minus bona kierownicy powinny być przyciski od radia a nie od tempomatu, bo kto tego używa? A tam gdzie teraz jest sterowanie radia mogli dać sterowanie tempomatem.
Ok
W sam raz.
Tutaj mogło by być lepiej, ale tragedii nie ma.
Na razie paliwo, olej, filtry i klocki.
Auto nie jest tanie w zakupie, za to dobrze wyposażone.
Brak
Brak