Lista ocen Renault Thalia I (375) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 459 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dzaa88
Sedan 1.4 98KM 72kW
Na niskich obrotach jest OK. Po mieście da się jechać w akceptowalnym poziomie hałasu. Na autostradzie wszystko szumi, silnik wyje, plastiki trzeszczą. Nie jest to specjalnie przyjemne. Jeżeli rozbierzemy drzwi, wszystko staje się jasne - nie ma na nich żadnego wyciszenia, oprócz naklejonej folii. Np. niedokładnie są spasowane elementy montażowe klamki. Widać jak prześwituje światło przez blachę. Stąd m.in. szum.
~Maciek
Sedan 1.4 75KM 55kW
Przy większych prędkościach huczy. Ale ogólnie - silnik pracuje bardzo cicho, kiedy pierwszy raz wsiadłem do samochodu to aż się zdziwiłem. Jeździłem wieloma samochodami i pod względem pracy na postoju - wielki plus dla Thalii. Co prawda to jak cicho pracuje stojąc ma niewielkie znaczenie, ale oprócz głośnego huczenia nic mi nie przeszkadza. Szybko nie jeżdzę, 100-110, max 120 - da się wytrzymać, naprawde jest nieźle.
~przem127
Sedan 1.4 75KM 55kW
Tak naprawdę to za wyciszenie powinna być 2!. W aucie jest przyzwoicie cicho, ale tylko dlatego, ze silnik pracuje wyjątkowo kulturalnie. Wyciszeń jednak niewiele co słychać - bardzo duży hałas przenosi się z nawierzchni. Chyba wkrótce "wezmę sprawy w swoje ręce" i powyklejam podłogę matami głuszącymi. Mimo to rzy prędkościach do 160 jest całkiem przyzwoicie
~specodhec341
Sedan 1.4 75KM 55kW
Nie mam radia. Ale nawet gdybym miał, prawdopodobnie niewiele bym słyszał. Dający się we znaki szum kół, wiatru i dźwięk silnika po kilkudziesięciu minutach jazdy męczy. Stojąc na światłach daje się usłyszeć rozmowy przechodzących po pasach ludzi i radio z sąsiednich samochodów. Przynajmniej słychać też z daleka karetki, wozy strażackie czy radiowozy.
~Tommi
Sedan 1.4 98KM 72kW
Jest bardzo cicho do 3000 obr/min potem muszę zgłaśniać muzykę. Za to jak stoi z włączonym silnikiem to nic go nie słychać. Poważne zastrzeżenia mam do uszczelek przednich okien. Już od 90 km/h zaczyna się huragan. Przeszkadzało mi dopuki nie zamontowałem radia. Teraz wszystko sobie zagłuszam muzyką i nie mam problemu z hałasem z zewnątrz.
~Dawid
Sedan 1.4 75KM 55kW
Jesli chodzi o wyciszenie to bez rewelacji. O ile do 80km/h w aucie jest cichutko o tyle ponad ta predkosc robi sie naprawde glosno i np przy 120km jest moim zdaniem zdecydowanie za glos o i trzeba radio podglosic:D No ale to moze i lepiej bo sie za szybko nei jezdzi:D Za to na postoju autka w ogole nie slychac:)
~Guderian
Sedan 1.4 75KM 55kW
totalna kicha. w pracy mam toyote yaris 2004. nią jadąc 60km/h natężenie chałasu jest podobne jak w thalii na postoju. gdy wieżdża się kołem w kałuże słychać że tylko blacha człowieka oddziela od tej wody i lada chwila będzie sie miało mokre stopy. wyciszenie to dla mnie zdecydowanie największy minus tego wozu.
~Robert
Sedan 1.4 75KM 55kW
Obluzowane plastiki dają trochę znać o sobie, ale najbardziej wkurzającą rzeczą jest stukanie zapięcia prawego przedniego pasa bezpieczeństwa gdy pasażer po odpięciu się nie ułoży go SAM w odpowiedniej pozycji - po prostu układa sie pomiędzy siedzeniem a plastikiem tak paskudnie że tłucze niemiłosiernie
~Maciek drzevo@o2.pl
Sedan 1.4 75KM 55kW
Wiele osób narzeka, że za bardzo słychać szumy wiatru przy wyższych prędkościach - owszem, ale nawet przy 150 km/h można bez problemu rozmawiać. Spodziewałem się, że auto będzie głośniejsze. Silnik głośny przy ruszaniu i powyżej 4000 obr/min, ale absolutnie nie przeszkadza. Brzmi nawet rasowo.
~właśnie ja sprzedaję - i.. kupuję nową
Sedan 1.5 dCi 65KM 48kW
jak na diesla dobrze, oczywiście benzyniaki sa cichsze ale ten common rail - nie jest dokuczliwy, nie klekoce jak niemieckie golfy, przy dużych prędkościach (tak powyżej 120 ) świsty, przy 150-160 jest juz źle, miałem Megane r.96 i było dużo ciszej, ale to nie ten segment...