Ocena kierowcy - Renault Thalia I

Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Thalia I 1.5 dCi 65KM 48kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : dobrze się spisuje
Za takie pieniądze w tej klasie to dobry wybór, w miarę pojemne, z ogromnym bagażnikiem, za rozsądne pieniądze. Jako drugie auto w rodzinie to z pewnością tak, jako auto podstawowe to trochę za mało. To troche niedoceniane auto w tym segmencie.
silnik całkiem w porzo, kultura pracy średnia ale za to całkiem dynamiczny, cichy, dobrze się zbiera. Do miasta idealny silnik, na długie trasy za słaby. Ponoć często wtryski padają i naprawa dużo kosztuje ale mnie się to nie przytrafiło (jeszcze :)))
działa normalnie, jedyne co mnie drzaźni to ruszanie się drążka zmiany biegów przy dodawaniu gazu i zdejmowaniu nogi z gazu
jak na tą klasę auta to całkiem ok. Ani sztywne ani miękkie. Mały remont zawieszenia po 72 kkm - 2 łączniki stabilizatora,1 końcówka drążka, 1 sprężyna z tyłu,1 sworzeń wahacza, 2 łożyska z tyłu, ale koszt tego wszystkiego to zaledwie ok. 520 zł (oczywiście nie w ASO)
jak powycieram/umyję szyby to wszystko widać
włącznik ogrzewania tylnej szyby/lusterek mógłby być bardziej pod ręką, poza tym OK. Szkoda, że schowek nie podświetlony
zbyt długo się nagrzewa wnętrze zimą, poza tym mam szyberdach więc latem całkiem OK.
trochę za ciasno w środku, auto olbrzymi bagażnik kosztem kabiny pasażerskiej,
jak na tą klasę i silnik diesla uważam, ze jest bardzo cicho, oczywiście przy normalnej jeździe, tzn do ok 110 km/h. Kiedyś jechałem fabią diesel i tam jest znacznie głośniej w środku.
to najmocniejsza strona tego auta. Super oszczędny silnik. Oczywiście przy spokojnej jeżdzie. Filtr paliwa z czujnikiem wody to trochę przesadzili bo zabuliłem 180 zł (oczywiście nie w ASO bo tam ponad 300zł). Poza materiałami eksploatacyjnymi to chyba nic nie kupowałem więc nie wiem czy części są drogie.
jakość Made in Turkey, całkiem OK.
7 lat jeżdżenia i nic się nie psuło. Zawieszenie trzeba było naprawić ale to już niekoniecznie wina Thalii a raczej stanu naszych dróg
7 lat jeżdżenia i kompletnie nic poważnego się nie zepsuło

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]