Ocena kierowcy - Renault Thalia II

BPchor, 13 lat temu
Silnik 1.4 16v 98KM 72kW
Rok produkcji 2009
Renault Thalia II 1.4 16v 98KM 72kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Polecam silnik 1.4 16V do tego modelu.
Karoseria : Delikatny lakier czarna perła...
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu.
Na dotarciu był trochę mniej żwawy, po przekroczeniu 10 tys km zrobił się wyraźnie mocniejszy. 1.4 16V to optymalny silnik do tego nadwozia - 1.2 wydaje mi się za słaby dla tego samochodu.
Biegi bardzo dobrze dobrane, skrzynia precyzyjna, zero zgrzytów.
Jedzie jak przyklejona!
Trochę za szerokie słupki przednie, ale to przypadłość większości współczesnych samochodów - wiadomo, bezpieczeństwo...
Polecam wszystkim zakup wersji all inclusive! Właściwie można byłoby mieć zastrzeżenia do niewielkich i ukrytych pod konsolą klimatyzacji miejsc na napoje, ale wystarczą do umieszczenia i bezpiecznego przewizienia kubków z kawą :).
Klimatyzacja automatyczna z funkcją szybkiego usuwania zaparowań - świetna rzecz!!!
Kilka bardzo długich tras przekonała mnie, że auto jest mieco za wąskie w pierwszym rzędzie foteli. Należy jednak brać poprawkę na to, że nie jestem ułomkiem. Z pewnością jednak auto nie nadaje się do przewozu pięciu dorosłych osób - nie ma mowy o komforcie podróżowania w pięć osób. Chyba, że piąta jedzie w bagażniku, który jest przeogromny i bardzo ustawny.
Do 130 km/h można rozmawiać szeptem, po przekroczeniu tej prędkości wyraźnie wzmaga się hałas - co ciekawe nie silnika - generowany przez opływające powietrze i hałaśliwe opony fabryczne.
I przegląd około 600 złotych, od nowości brak jakichkolwiek usterek.
Za mniej niż 50 tys otrzymujemy auto spełniające potrzeby przeciętnego użytkownika samochodów, oferującego jeśli nie idealne, to na pewno satysfakcjonujące warunki podróżowania.
Nic się nie zepsuło, nie poluzowało etc. Lakier czarna perła prezentuje się super na tym samochodzie, ale sam w sobie jest delikatny - pomimo, że bardzo dbam o ten lakier widzę, że dość łatwo się rysuje.
Nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v 98KM 72kW [l/100km]