Ocena kierowcy - Renault Trafic I

Silnik 2.5 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Renault Trafic I 2.5 D 75KM 55kW 1981-2000 - Oceń swoje auto
Moi znajomi dziwia sie ze autem 10 lat jade i nic sie powaznego nie dzieje.Troche korozja go zjada ,ale to wina poprzednika ,który kleił plakaty na bilbordach .
Silnik bardzo odporny na wszelkie działania kierowcy.Poza zmiana oleju ,filtrów i pasków oraz swiec żarowych nic wiecej przez te setki tysięcy kilometrów nie wymieniałem. Na poczatku jezdziło 145km/h teraz ok 125-130km/h.Trzenba czesto wymieniac filtr paliwa , zimą obowiązkowo.Silnik jest słabo wytłumiony ale to nie limuzyna.No i mało mocy jak na te czasy , lepszy jest TD ale nie tak trwały.
Biegi krótkie i dobrze dobrane do jazdy z towarem i bez .Jedynie na połączeniu przegubowym dzwigni zmiany biegów luz przez spadajaca gumowa tuleje.
Tu duzy plus , pochodze z Wrocławia i drogi sa tu jak zaraz po II wojnie ,lecz amortyzatory sa od nowosci i maja 87% sprawnosci,zawieszenie twarde ,przydał by sie fotel kierowcy pneumatycznie amortyzowany.Poruszanie sie w zimie to duża frajda jedzie wszedzie pod warunkiem uzywania zimowych opon.
Widocznosc dobra pod warunkiem posiadanie modelu z oknem w przesuwanych drzwiach.W innym przypadku zawsze prostopadle do mijanego pasa ruchu (niewiele widac z prawej strony pod kontem)ZNAKOMITE LUSTERKA BOCZNE wszystko widac i daleko i blisko.Cofanie dogodne dzieki lusterkom
Wnetrze b obszerne , fotel kierowcy ze słabych materiałów tapicerskich, Wskażniki i manetki ok, dużo schowków i kieszenie w drzwiach.
Ogrzewanie przy pustym aucie ledwo daje rade,wydajna wentylacja ;latem radze zamontowac otwierany dach szyba przednia jest duża i bez filtra IR i UV.
Bardzo duza kabina ,prawie jak w duzej ciezarowce ,jezdziłem innymi ten wydaje sie byc najwiekrzy do 2,5t D.M.C. Prosi sie o fotel dla kierowcy z pneumatyka.
No nie bede komentował , wszystko co ma hałasowac hałasuje.
Zuzycie paliwa od 8 do 10,5l zalezy ile wieziemy i jak szybko.
Kupiłem po centralnym dzwonie wiec tanio.Omineły mnie obowiazkowe przeglady ,bo auto kupiłem z Francji bez gwarancji.W czasie całej eksploatacji wydałem na obsługe dodatkowa ,może tyle co za cztery firmowe przeglady.Czesci są tanie ale poza servisem ,naprawy nie sa skomplikowane ,tak jak w autach starej daty.
Wymieniłem: paski rozrzaduc o 60 000km do tego tuleje prowadzace i napinacz 2razy drążki kierownicze co roku takie to miasto,chłodnice ,termostat 2 razy,szczotkotrzymacz 2razy,łozyska przednie i tylnie kół 1raz..Swiece żarowe raz.Słąbe zamki ,a własciwie rygle w drzwiach tylnych.
Nigdy nie zjechałem do warsztatu nagle , zawsze ostrzega stukami lub kontrolkami serwisowymi i awaryjnymi

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 75KM 55kW [l/100km]

8,7