Ocena kierowcy - Renault Trafic II Furgon

Andzrej z Mławy/ Jogibabu :-), 5 lat temu
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Trafic II Furgon 2.0 120KM 88kW od 2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Świetnie zabezpieczona i dobrze przeprofilowane nadwozie. Nie koroduje skrycie jak masowy teraz w VW czy Mercedesie.
Silnik : Silnik benzynowy podobny jak w osobówce, z małymi zmianami. Świetnie się spisuje nawet z pełnym obciążeniem w górach Czarnogóry i Chorwacji. Pali tyle co osobówka. Zamierzam założyć LPG, zobaczymy. Zero problemów, silnik cichuteńki i stabilny.
Układ hamulcowy : Z pełnym obciążeniem w górach dobrze funkcjonuje, jest bezpieczny, a do tego prosty w budowie, o to chodzi.
Samochód godny polecenia. Mamy go już 5-6 lat i jak dotąd nie było awarii na trasie lub jakiś problemów. Zabezpieczenie fabryczne nadwozia na wysokim poziomie co się chwali, mimo 10 lat po prostu nie koroduje. Przyjemność z jazdy jest bo auto jest dużo lepiej wygłuszone od innych busów. Silnik 2l benzyna jest niezniszczalny. Pali jak osobówka ok: 9-10 w mieście i 7-8 w trasie benzyny. Widziałem takie auta z LPG, sam się zastanawiam. Samochód prosty więc każdy mechanik wymieni paski, oleje, klocki bez kręcenia nosem. Nadspodziewanie pozytywnie R.Trafic zaskakuje. Koszt użytkowania jest w normie, jak osobówki. Nic się nie psuje może dlatego że nie ma cudownych dodatkowych systemów recyrkulacji lub doładowania. Ubezpieczenie OC z pełnymi zniżkami to: 400zł na rok więc można przeżyć. Światła mijania oraz dodatkowe wsteczne ma rewelacyjne. W żadnym busie takich mocnych i dobrych nie miałem. Nareszcie ktoś z głową projektował ten samochód. Ta udana wersja R.Trafic z silnikiem benzynowym występuje także jako Opel Viwaro. Samochód wyśmienity, nie do zdarcia, pełen sukces i własne zadowolenie z zakupu.
Silnik benzynowy w naszym Trafiku jest niezniszczalny. Można montować instalację LPG, sam widziałem u innych kierowców.
Lewarek skrzyni dziwaczny jak w Oplu czy Mercedesie. Trzeba to ogarnąć. Na początku jest dziwnie.
Chyba najlepszy jaki miałem w wielu busach. Prosty i skuteczny.
Tu ogromny PLUS dla projektanta i wykonawcy za świetne nadwozie, blachę. Nadwozie R.Trafic to chyba lider na rynku. W Mercedesach koroduje, w VW koroduje od dołu po paru latach (2-4) aż ręce można załamać, w Nissanie koroduje od tyłu, a blacha w Nissanie jest za słaba, za cienka. W Traficu jest super gruba, świetnie przetłoczona i zabezpieczona.
Nie trzeba pisać, to widać :-), oczywiście bardzo dobra.
Co to pisać, po prostu tani samochód, koszt użytkowania jak zwykłej średniej osobówki. Jak na busa znikomy. Dobry samochód.
W porządku. Pamiętajcie regularnym o nabijaniu klimy. Zimą także się przydaje.
Miejsca, a miejsca. Tańczyć można.
Bardzo dobre.
Koszty utrzymania R.Trafic z silnikiem benzynowym są zadziwiająco niskie, jak osobówki. Bez uwag.
Udało się projektantowi zrobić na reszcie sensownego busa. Polecam z silnikiem benzynowym 2 litry. Super fura.
Nie miałem żadnych usterek co mnie cieszy.
Nie miałem żadnych usterek co mnie cieszy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 120KM 88kW [l/100km]

12,0