Ocena kierowcy - Renault Twingo I

jungli@wp.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Twingo I 1.2 55KM 40kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
ogolnie swietny samochod skaldana tylna kanapa ba! przesuwana to juz jest szczyt marzen... rewelacja jak dla mnie do tego prawie caly dach otwierany iw dodatku szczelny drobne mankamenty wyposazenia ale co tam to ma jezdzic a nie...dla mnie bomba warto bylo kupic i nie zaluje polecam kazdemu w prawdzie uwazalem ze niemieckie wozy sa najlepsze ale tu moja ZABKA dala rade i pokazala zebiska konkurencji
nic innego nie moge wystawic za malo mocy 55koni to przynajmniej o 10 za malo jak na te auto po za tym wchodzac na obroty dostaje jakiegos dziwnego rezonansu kolo 3500 kazdy jeden C3G elastycznosc na biegach troche lepiej ale nie rewelacja po za tym silnik ok na prawde sa o wiele starsze i ciezsze wozy 1200 ktore o wiele lepiej sie zachowuja
ale z minusem jedyne do czego sie mozna przyczepic to ciut za dlugie skoki skrzyni ale sa gusta i gusciki po za tym drobnym szczegolem nie ma sie do czego przyczepic szkrzynia wzorcowa zadnych zgrzytow i problemow
tu tez minus poniewaz wole twarde wozy niemieckie ale dziwne ze dzieki swej szerokosci trzyma sie w ostrych lukach jak przyklejony nie czuly na wiatry itd ogolnie bomba!
bez problemow w kazda strone lusterka duze szyby ogromne niektorym przeszkadzaja slupki boczne uwazam ze w kazdym wozie przeszkadzaja w jakims tam stopniu natomiast zdecydowanie nie utrudniaja zasluzona piateczka
jak na te lata 95 w porownaniu chociazby do clio o niebo lepiej wszystko pod reka dobrze widoczne dostepne ladnie zaprojektowane w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic aha i nawet klakson mi pasuje nie wiem czemu niektorym przeszkadza dla mnie rewelacja patent jak w starym taunusie!
bez zadnych problemow szybko sie nagrzewa duza mozliwosc regulacji nawiewu szybko czysci szyby zasluzone 5
bez komentarza male wielkie auto i do tego regulacja tylnej kanapy no zadko sie spotyka dalbym 6 smialo
tylko dobrze glownie dzieki silnikowi o ktorym pisalem wczesniej moze ciut za glosny powyzej 115 to troche za szybko ale ogolnie dobrze pozostaje kwestia dachu jak sie ma otwierany ale cos za cos za to nie moge odjac punktow bo w lato yyy wiecie co....
i tu rozczarowanie zuzycie paliwa...trasa niby 6,1 nie udalo mi sie tyle osiagnac jezdzac nawet 90kmh cykl mieszany miasto trasa bez deptania fabryczne 7.5 ale jak na takie male auto 1200 to moim zdaniem za duzo przynajmniej o litr... serwis wiadomo wszedzie zdzieraja i pytanie za co? za to ze sie nazywaja reno a nie zaklad u zbycha lepiej zrobic samemu pytanie tylko co sie psuje hehhee
rocznik 95 nabylem za 11tys w tej cenie mozna nabyc reno 19 tylko ze mi zalezalo na malej pojemnosci co do miejsca to moze smialo konkurowac z 19 w tej cenie mozna dostac 2 lata mlodsze tico albo jakies cienko cienko ale pozostaja one w cieniu twingo i nie dorastaja mu do piet polecam polecam polecam!
tylko ze te cholerne plastiki kiedys zabija standardowo tylne klosze pekaja pokretlo temperatury klapka bezpiecznikow itd oprocz tego wszsytko ok
trzyma sie dziarsko zadnych powaznych usterek oby tak dalej
Dziennik kosztów dla Renault Twingo I 1.2 55KM 40kW
8,7