Ocena kierowcy - Renault Twingo I

KALIBER GTS, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Twingo I 1.2 55KM 40kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo dobrze znosi nasze drogi i łatwo się prowadzi.
Układ elektryczny : Rozrusznik,alternator,czujnik paliwa
Karoseria : Klapka wlewu paliwa
Auto godne polecenia,dużo miejsca w środku,często przez nas wybierane do krutkich rodzinnych wypadów (3os)mimo że a4 i 406 stały pod domem.Jeżeli ktoś lubi pokręcić kluczem to wizyty w warsztacie nie będą konieczne,auto proste w naprawie.Prosze sie nie kierować wyglądem.Matki z dziećmi będą szczęśliwe.
Silnik troche głośno pracuje ale podoba mi sie moment obrotowy dostępny od niskich obrotów. Mam porównanie z TWINGO 1,2 16V 60KM którym jeżdzi mój ojciec.
1 czasem ciężko wchodzi. Od 50km/h wrzucam 4 i jazda po mieście jak automatem.
Nie mam wspomagania(po lifcie jest elektryczne super sprawa na miasto) i parkingowe manewry wymagają użycia siły.Jak na tak małe i lekkie auto to zawieszenie zachowuje sie super. Czeka mnie teraz naprawa,a że jestem zwolennikiem wymieniania zestawu to jeszcze troche poczekam i żeby dobić reszte.Ham już zrobiłem tarcze,klocki,szczęki,bębny+łożyska,tylne cylinderki-efekt pozytywnie zaskakujący.
Auto całe przeszklone,lusterka duże łatwo wyczuć wymiary auta. Zwłaszcza żona zadowolona.
Materiały takie sobie ale łatwe do utrzymania pożądku.Do licznika trzeba sie przyzwyczaić(jest na środku)ale takie rozwiązanie doceni ten co jeżdzi z navi.SUPER rozwiązaniem jest tylna kanapa.Jedną ręką z bagażnika powiększamy go przesuwając kanapę.Fajnie że półka nie przeszkadza w załadunku i zostaje na klapie bagażnika.Oparcie tylnej kanapy składa sie symetrycznie w obu kierunkach.Miejsca jest dużo dla 4 os rodzinki.Cofając kanape zyskujemy stopień który napewno ułatwi siadanie dzieciom w fotelikach.Fotele lepsze w twingo po lifcie od clio.
Nie mam klimy ale za to otwierany dach-super.Mógłby się wcześniej nagrzewać ale jak już zacznie to mimo dachu otwieranego jest gorąco,niestety ta temp po wyłączeniu auta szybko ucieka.
Rozpatruje te auto w porównaniu z innymi tej klasy.Miałem różne auta duże i małe,miejsca jest naprawde dużo.
Materiałowy dach i pojedyncza uszczelka w drzwiach,co tu pisać,trzeba zmienić wydech jak ma być głośno to chociaż z klasą.Po lifcie jest ciszej.
Trudno określić dokładnie bo wskażnik paliwa jest niedokładny. Mi wychodzi że max 9l w mieście ale nie oszczędzamy go.Na trasie to 7,5l.Jeżeli chodzi o koszty napraw to części są tanie.
Auta francuzkie są tanie w zakupie i często dobrze wyposażone polecam ze względu na niską usterkowość.
Czujnik poziomu paliwa nie dokładny-denerwójący.
Raz auto zrobiło mi numer 25KM od domu. Nie odpalił,koło rozrusznika zablokowało koło zamachowe i ani na pych ani młotkiem. Linka i na kanał.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 55KM 40kW [l/100km]

7,8