Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

krzysiu, 11 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2011
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaskakująco zrywny w warunkach miejskich.
Ogólnie autko znakomite do jazdy w mieście - zmieści się dosłownie wszędzie, w miarę żwawo pojeździ, portfela w całości nie zje. Jeśli szukasz malucha dla dwóch osób - polecam zdecydowanie. Jeśli szukasz tańszej opcji samochodu rodzinnego - zmień lepiej model.
Silnik dość żwawy, zrywa się w miarę dynamicznie (mam na myśli skrzyżowania), ale z wyprzedzaniem na 4 biegu może być problem. Ogólnie im wyższe obroty, tym lepiej. Nie polecam jednak przekraczać 3500 ze względu na spalanie.
Moim zdaniem (może taki feralny model?) skrzynia tragiczna. Biegi haczą, skrzyni zdarza się trzeszczeć, baaaardzo długi skok biegów, jedynka w połowie przypadków nie wchodzi. Zdecydowanie najsłabszy element całej konstrukcji.
Trzyma się drogi jak przylepiony, przechył na boki na zakrętach absolutnie do przeżycia.
Bez żadnych zastrzeżeń z mojej strony.
Obsługa wszystkiego intuicyjna, to co powinno być - jest pod ręką.
Wentylacja zdecydowanie in plus. Ogrzewanie średnio, gdy na dworze mróz -15 stopni troszkę trzeba poczekać na rozgrzanie atmosfery.
Nie oszukujmy się, super nie jest. Z przodu w porządku, z tyłu do jazdy po mieście też ujdzie. Ogólnie dla dwóch osób - wystarczy w zupełności, ale już dla trzech - tylko na krótki dystans.
Wyciszenie super... do 80 km/h. Powyżej szum jak w samolocie. Ale bądźmy szczerzy - tym autem nie przekracza się bariery dźwięku.
Spalanie w mieście ok. 7-7.5 litra. W trasę jeżdżę rzadko, ale zaobserwowałem spalanie zdecydowanie mniejsze, coś koło 5.5 więc nie jest źle. Części nie kupowałem. Obsługa w autoryzowanym serwisie niezbyt droga.
W stosunku jakość/cena zdecydowanie polecam. może to autko nie ma bajerów jak większość VW, może i nie wygląda jak Alfa. Ale też i tyle nie kosztuje.
Jak na razie żadnych usterek. Wszystko jest tak, jak być powinno.
Jak na razie żadnych usterek. Wszystko jest tak, jak być powinno.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]

6,6