Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

Wacek, 8 lat temu
Silnik 1.2 16v 75KM 55kW
Rok produkcji 2009
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z tego autka. Użytkuję go około pół roku (przejechałem nim już 10 tys) w sumie ma 130 tys. przebiegu i nie mogę złego słowa o nim powiedzieć. Zwinne, dobrze wyposażone i wygodne. Siedzi się wysoko, dobra widoczność.
Silnik to sprawdzona maszyna Renaulta 1.2 16v. Wystarczający do takiego autka. Jak na razie bez żadnych awarii. Samochód trzymałem pod chmurką a tej zimy zdarzyły się w mojej okolicy mrozy - 20 stopni i autko zapaliło od "strzału".
Pracuje bardzo dobrze. Krótkie przełożenia. Biegi wchodzą bardzo płynnie
Dobrze się prowadzi. Nie jest twardy, raczej zestrojony komfortowo. Oczywiście od tak małego auta nie należy oczekiwać komfortu jak w duże limuzynie.
Jestem zadowolony z komfortu tego auta. Biorę poprawkę na to, że nie jest to duża limuzyna. W pełni spełnia moje oczekiwania. Ma dobre wyposażenie, elektryczne szyby, lusterka, klima, abs, 4 poduszki, wygodne siedzenia.
Wszystko pod ręką. Oczywiście trzeba się przyzwyczaić do licznika umieszczonego na środku, ale mnie to nie przeszkadza. Ma dużo poręcznych schowków. Jakość plastików jak dla mnie więcej niż dobra, nie rażą swoją tandetnością. Sa też odporne na zużycie.
Działa bardzo dobrze. Samochód szybko osiąga właściwą temperaturę.
Trzeba brać pod uwagę, że jest to małe autko, ale z przodu gdy siądzie 2 pasażerów wcale nie jest ciasno i jeden nie obciera się o drugiego. Jest wystarczająco dużo miejsca.
Wyciszenie takie sobie. Przy wyższych prędkościach robi się głośniej.
Zależy od stylu jazy. Można zejść spokojnie poniżej 6 litrów, ale nie ma tez większych problemów aby osiągnąć wynik 7,5 litra.
Wg. mnie w tej kategorii jest bardzo dobrze. Trudno w takiej cenie kupić samochód z 2009r., a więc w miarę nowy i z dobrym wyposażeniem. Nie chciałem kupować Niemca, bo za te pieniądze miałbym auto starsze o kilka lat, ponadto nie wieżę już obecnie w mit o świetnych niemieckich samochodach. Jak na razie twingo potwierdza trafność wyboru.
Brak usterek. Zaraz po zakupie dokonałem wymiany płynów eksploatacyjnych wraz z rozrządem i świecami zapłonowymi. Jedyną usterką która się ujawniła to rozrusznik. Przy zapalaniu dało się słyszeć tzw. zawycie rozrusznika. Całość naprawy zamknęła się kwotą 180 zł.
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]