Ocena kierowcy - Renault Twingo II Hatchback 3d

Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Twingo II Hatchback 3d 1.2 16v 75KM 55kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, wysoka kultura pracy, spalanie
Układ elektryczny : Jedyna usterka to nie świecąca jedna z żarówek tablicy rejestracyjnej
Karoseria : Brak korozji
Bezproblemowe, przestronne, tanie w utrzymaniu auto. Miło zaskakuję bezawaryjna elektryka,. która lubi zawodzić q francuskich samochodach. Jest tak dobry, że nie śpieszy mi się z wymianą na nowszy samochód.
W mieście bardzo dobra dynamika. Silnik zawsze równo pracuje i na wolnych obrotach praktycznie niesłyszalny. Zawsze odpala za pierwszym razem nawet w największe mrozy. Jeden z najlepszych silników z tego okresu.
Przeczytałem opinię innego użytkownika, że skrzynia głośno pracuje i drga. W moim nie ma takich problemów. Jeśli zdarzy się że bieg zgrzyta albo nie wchodzi to tylko dlatego że za słabo nacisnąłem sprzęgło.
Ja nie mam zastrzeżeń. Auto dobrze trzyma się drogi i pozwala na dynamiczną miejską jazdę.
Mój samochód ma 11 lat i absolutnie żadnych śladów korozji. Lakier raczej słaby. Liczne zadrapania
Dobra widoczność i duże usterka boczne. Nie ma problemów z parkowaniem.
Mam 182cm i fotel wcale nie jest przesunięty na maksa do tyłu. Wszystko pod ręką
Szybko się nagrzewa. Głośna klima przy ustawionej wyższej mocy. Szyby lubią parować.
Dla kierowcy i pasażera naprawdę dużo miejsca jak na miejski samochód. Z tyłu też niezle
Tu trochę słabo jak to w małych autach. Praktycznie brak wyciszenia tyłu. Bardzo ważne aby kupować maksymalnie ciche opony które mają naprawdę duży wpływ na komfort w słabo wyciszonych samochodach. Powyżej 120km/h robi się bardzo głośno.
Bardzo tanie i łatwe w zakupie części nawet elementy blacharskie. Niski spalanie.
Bardzo dobrze. W tej cenie nie ma praktycznie możliwość kupna młodszego samochodu. W podobnej cenie jest tylko fiat panda i trojaczki citroen, toyota, peugeot i daihatsu siron. Twingo od wymienionych samochodów jest zazwyczaj zdecydowanie lepiej wyposażony. Ja mam klimatronik, elektrycznie sterowane lusterka, czujnik deszczu...
Jedyna awaria to przerywajaca praca jednego z cylindrów. Wymieniłem świece, kable i cewki. Przez 5 lat wymieniłem sworzeń wahacza, klocki i tarcze. Przejechałem 70tys (przebieg 127tys)
Brak poważnej usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 16v 75KM 55kW [l/100km]