Ocena kierowcy - Renault Vel Satis

Darek, 8 lat temu
Silnik 2.0T 16V 170KM 125kW
Rok produkcji 2005
Renault Vel Satis 2.0T 16V 170KM 125kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Vel Satis to chyba jedno z najbardziej niedocenionych aut na świecie. Byłem juz posiadaczem wielu aut, zmieniałem je dosyc często, jednak Welusiem jezdze juz ponad trzy lata i jeszcze toche zamierzam, po prostu daje mi zadowolenie oraz pewnośc że mnie nie zawiedzie. To jest moja subiektywna opiniana temat tego auta wyrazona na bazie moich personalnych doswiadczeń, (opinie które słyszałem na temat VelSatisa przed zakupem były zazwyczaj negatywne, jednak wyrazały je osoby które tak naprawde tez cos tam słyszały od osób trzecich, nie majacych zadnych osobistych doświadczeń) Wiem jedno, bedzie mi sie kiedys trudno rozstać z Welusiem.
Podobno polubić jest trudniej niz sie zakochać i ja to auto bardzooooo lubię, chyba ono odwdzięcza mi się tym samym :) Jest tak brzydki, że aż ładny. Auto wyprzedziło swoja epokę
Nie miałem nigdy żadnych problemów
Skrzynia manualna, nie zawsze biegi wchodza super płynnie, szczególnie wsteczny i jedynka, ale to sporadyczne przypadki i nie majace żadnego wpływu na komfort uzytkowania,
auto jest ciężkie, prowadzi się doskonale, pod warunkiem, ze jeździ sie na niezuzytych oponach. Zauwazyłem przed wymiana opon na nowe, że auto troche buja, szczególnie na koleinach. Po wymianie opon problem znikł.
Kto raz wsiadzie i sie przejedzie, zmienia stereotypowy pogląd na VELUSIA, fotele po prostu jak w dawnych amerykanskich autach długo można by wymieniac pozytywy :)
Nie mam sie do czego doczepić, moze tylko ze radio nie posiada gniazda USB, ale to 2005 rocznik po FL, więc można wybaczyć :)
Kabina rozgrzewa sie w zime dopiero po paru kilometrach, ale jak juz sie rozgrzeje to satisfaction gwarantowana. :) Kabina jest po prostu bardzo duza i chyba to jest przyczyną. Nawiewy sa z tyłu i z przodu z osobna regulacja, nawiew posiada nawet tylna szyba. Poprzednie moje auto to był diesel, rozgrzewał się dwa razy dłużej
No cóż, lepiej nie kupować Velusia, bo później bedzie trudno znaleźć auto tej klasy za tak nieduże pieniadze, a do ciasnoty niełatwo się przyzwyczaić.
Mogłoby być lepsze przy tej klasie auta, jednak w porównaniu do aut nowych i to niezłej klasy Veluś naprawdę niewiele odstaje, mam wrażenie ze to zależy od pogody lub mojej predyspozycji dnia i humoru :)
Jezdze na LPG,spalanie kształtuje sie na poziomie 11 l trasa, mieszane ok 13 l, tylko miasto i korki maksymalnie spalił ok 14 l -15 l
nie mam pojecia dlaczego to autko można tak tanio kupic, po prostu REWELACJA
w ciagu trzech lat przejechałem nim 60 tys km, wymieniałem tylko części eksploatacyjne np. klocki hamulcowe. Denerwujace sa tylko strzelajace ograniczniki drzwi kierowcy i pasazera z przodu,nie moge sie do tego zebrać zeby je wymienic
Nie było

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0T 16V 170KM 125kW [l/100km]