Ocena kierowcy - Renault Vel Satis

fan motoryzacji, 13 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Renault Vel Satis 2.2 dCi 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Wspomaganie hamowania: to cudo już nieraz mnie uchroniło przed spotkaniem z przeszkodą.Zresztą niedawno powiedział mi znajomy duchowny że VELSATIS po łacinie to oznacza wszystko mający i to by się zgadzało.Narazie pozostanie ze mną na dłższy czas.
Bardzo go polubiłem ponieważ jest solidnie zakonserwowany i w tym miejscu uznanie dla koncernu Renault.Aluminium i tworzywo świetnie sie zachowuje w czasie eksploatacji
Bardzo ładnie zapala nawet na dużych mrozach. Padła narazie tylko jedna świeca żarowa koszt ok 23 zł(w hurcie)Jeżdzę na bardzo dobrym i niedrogim oleju COMMA specjalnie do pompowtrysków lecz po uruchomieniu zawsze mu daję ok 2 min na pracę na wolnych obrotach i to się opłaca.
Do nagrzania oleju w skrzyni biegów lepiej ostrożnie przełączać biegi bo można poczuć leki opór.Sportowa jazda tylko po nagrzaniu silnika i skrzyni do temperatury pracy.
Jedna wada to tylko poduszki stabilizatora tylnej osi ale to wina naszych dróg a on jest ciężki.No ale jest na to sposób można kupić po 35 zeta to chyba nie jest wydatek.
Dzięki czujnikom cofania ten manewr wykonuje się wspaniale .Do garażu wjeżdżam tyłem a przy lusterkach pozostaje mi w świetle drzwi ok 3 cm.Jak narazie nie zawadziłem ani razu.Dojazd do krawężnika super, pochylam lusterka i jestem na zero a alusy nietknięte.
Zero bólów kręgosłupa dzięki regulowanemu elektrycznie siedzeniu w trzech płaszczyznach.Tak więc przejechanie 1000 km bez wysiadania to pikuś.
Daję pięć dlatego iż w zimie rozmrożenie szyb jest natychmiastowe , żadnego parowania klima w lecie bez zarzutu.
Jeśli ktoś nie lubi ciasnoty i nabawił sie przez to kompleksu kopania tego co na drodze to ten samochód pozwoli mu się opanować.
Można dziecko uśpić .
Spala tyle co Fiat 126 P a co miał Fiat to wiemy.
Rewelacja
Jak do tej pory nie narzekam.
Oświetlenie wyświetlacza klimatyzacji zaczęło migać ale okazało się niewielką usterką (do naprawy we własnym zakresie).Na dużych mrozach czujniki hands free w klamkach drzwi zaczęły szwankować no ale to wraca do normy przy wstawieniu pojazdu do garażu.Mam na myśli mróz ponad 20 stopni

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

6,4