Ocena kierowcy - Rover 200 III

Łukasz :), 15 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo, że autko ma już prawie 12 lat, brak w nim ognisk korozji. Brak śladu rdzy. PEwnei dlatego, że w 90% to ocynk.
Silnik : Pęknięta uszczelka pod głowica to częsta uszczelka. Po założeniu od Land Rovera bedzie już spokój :)
Układ elektryczny : Wiązka z przewodami do tylnej klapy lubi się przecierać... Radzę oblkeić ją taśmą izolacujną, nawet jak nic sie nie dzieje ;) Zapobiegnie to nerwom w przyszłości :)
Karoseria : Do bagażnika po obfitych opadach lubi dostawać się woda
Piękna sylwetka, dość dobry silnik, poprostu autko z charakterem :)
Silnik jest dość elastyczny, ładnie przyśpiesza, ładnie pracuje :) No jak na autko w tej klasie i w tym wieku, to bardzo dobrze się spisuje:)
Niewielkie problemy z 1 i wstecznym, czasami zgrzytnie, ale ponoć ten typ tak ma ... Poza tym biegi ładnie wchodzą :)
Nic dodać, nic ująć :) Według mnie zawieszenie jest stworzone do polskich dróg :P Autko ładnie trzyma się drogi :)
Troszke małe lusterka, poza tym to wszystko ładnie widać : ) Z wszystkich stron :P
Wszystko jest na miejscu, pod ręką :) Wszystko można znaleźdź intuicyjnie :)
Bardzo dobre ogrzewanie :) Jak na mój gust, to troszke słaba wentylacja, zimą lubią szyby parowac, przy większej ilości pasażerów... zwłaszcza z tyłu. W moim wypadku niestety brak klimy :(
Z przodu dwie osoby wygodnie podrużują. Mam 185 cm zrostu, pozycja za kierownica wprost fantastyczna:) No z tyły jak już sie tam wejdzie (wersja 3-drzwiowa) to tez nie jest źle, ale u mnie z tyłu rzadko ktokolwiek jeździ :) głównie podrużuje tam mój plecak :P
Wyciszenie mogłoby być ciut lepsze. Aczkolwiek nie jest źle :) ja lubie taki lekki pomruk silniczka :)
Silnik nie jest zbyt paliwożerny, pali średnio 6,5 -7 l / 100km. Jeżdże zwykle w cyklu mieszanym. Części oryginalne są dość drogie, ale na rynku jest multum zamienników o wiele tańszych, a przy tym dobrej jakości.
Ogólnie autko godne uwagi. Niska cena zakupu i przeciętne koszty utrzymania no niewątpliwie plus :) Jak w każdym autku w tym wieku zdarzają się usterki, ale każdy mechanik sobie poradzi z nimi :)
Wiązka tylnej klapy (problem z ogrzewaniem i oświetleniem tablicy). Taśma izolacyjna i ibklejenie pomogło :) Siłowniki klapy padły, koszt wymiany obydwu to 80 zł. Kopułka, palec (50zł) przewody WN (100zł) świece (55zł) Tarcza sprzęgła (100zł) i linka sprzęgła (79zł) No i nic nie przypominam sobie więcej :)
Uszczelka pod głowicą przy 115000km, koszt wymiany z częściami to 500zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]