Ocena kierowcy - Rover 200 III

skibiasz@onet.eu, 13 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Rover 200 III 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Auto kupiłem jako 11-latka więc nie mogłem sie spodziewać cudów, a jednak. Mam ekonomiczny silnik który jest jednoczesnie dosyc mocną jednostką. Skórzane fotele, pełną elektryke... Dla mnie idealny samochód.
W przedziale 4-6 tys max mocy, przy ekonomicznej jeździe ok 6,5l przy ostrej jezdzie,w miescie lub załadowany ok 7,5 litra do 8 litrów. Moc wystarczająca na trase i do miasta
Standardowa \"wada\" trudno wskakujący wsteczny, ale jak juz sie ktoś przyzwyczai to nie ma większych problemów
Twardsze zawieszenie, starszym ludziom przeszkadza. Dla młodszego użytkownika poezja. W zakrętach trzyma się całkiem dobrze.
Mam 180cm wzrostu i widzę wszystko doskonale z przodu i z tyłu. Jeśli ktoś jeździł większymi autami, może narzekać na zbyt małe lusterka. Ale do wszystkiego można się przyzwyczaić
Bez zarzutów, kiedy ma grzać grzeje, kiedy ma chłodzić chłodzi. Mam wersje bez kilimy ale w tracie włączam nawiew i mozna jechać na autobhanie 180 całkiem wygodnie
W dłuższych trasach brakuje podłokietnika W cztery osoby mozna wygodnie podróżować. O ile nie przeszkadza nikomu wysiadanie z 3-drzwiowego samochodu.
Nie jest to samochód dobrze wyciszony, silnik lubi prace na wyższych obrotach co zdecydowanie słychac
trasa ok 6,3 litra; miasto w zależnosci od nogi kierowcy do 8 litrów. Narazie nic nie wymieniałem poza tylnimi amortyzatorami koszt 550zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]

6,8