Ocena kierowcy - Rover 400 I Kombi

Michal, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Rover 400 I Kombi 2.0 i 136KM 100kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
wspaniałe auto dla osób lubiących posiadać namiastkę elegancji i czegoś innego niż reszta, za jakiś czas będzie się liczyło posiadanie czegoś unikatowego innego, a nie tam bmw, mercedesa, czy forda, które na każdym rogu ulicy będzie można zobaczyć
nie można mieć zarzutów do silnika, 2 lity i moc 140 km, robią swoje, doskonale czuje sie na wyższych obrotach, wówczas można poczuć tą moc,
ogólnie bez zarzutów, po za jednym i to czytałem juz u wielu osób, skrzynia lubi czasami zacharczeć przy włączaniu wstecznego biegu, po za tym reszta ok
nie można narzekać duży komfort jazdy,
ok, mimo, że auto jest duże, doskonała widoczność, trzeba się przyzwyczaić przy cofaniu z racji wielkości auta
to chyba najgorsze w tym aucie, mam klime więc jest ok, ale nawiewy powietrza beznadziejne, zimą gdy były mrozy do -10 luzik nagrzeje, ale przy -20 problemy z nagrzaniem auta,
lepiej samemu usiąść i zobaczyć, bo ktoś może nie uwierzyć, - rewelacja, każdy się tam zmieści i czuje wygodnie
przy prędkości powyżej 140 km/h robi się dosyć głośno
byłem zaskoczony średnie spalanie 8L/ 100 km, przy 2 L silniku chyba ciężko wymagać aby mniej palił, ceny napraw i części, bałem sie tego kiedyś, ale gdy wymieniałem paski, alternator itp, zobaczyłem, że części można bezproblemu dostać, w najgorszym wypadku kwestia 2-3 dni zanim dowiozą z Anglii (tylko raz mi sie to zdażyło) a ceny takie same jak do innych aut,
ogólnie jest ok, jak na 10 letnie auto, tylko alternator mi siadł zapłaciłem z mechanikiem 350 zł za naprawę, reszta ok, standardowe wymiany hamulce, paski itp

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 136KM 100kW [l/100km]

5,9