Ocena kierowcy - Rover 400 I Kombi

Druidmg@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 1.8 TD 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Rover 400 I Kombi 1.8 TD 88KM 65kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Im mocniej się dba o samochód tym dłużej będzie nam służył. Ja trafiłem zadbany model:-)
Silnik najlepiej pracuje od 1500 do 3200 obrotów Po załączeniu turbiny bez problemu można wyprzedzać.
Biegi nie zacinają się wchodzą bez problemu.
Nie ma problemów, nic nie piszczy ani nie sutka.
Cienkie słupki sprawiają, że widoczność jest b.dobra.
Wyjazdy na wakacje w kilka osób z bagażami nie stwarzają żadnych kłopotów. Z parkowaniem również nie ma kłopotów.
Nawiewy działają bez zarzutu, w zimie ładnie grzeje i szybko się nagrzewa.
Kierowca i pasażer z przodu nie mogą narzekać na brak przestrzeni, z tylu aby podróż była komfortowa zalecam jako trzecią osobę na kanapie dziecko. Jechaliśmy w takiej konfiguracji do Zakopanego ok 150 w jedną stronę i jazda nie była uciążliwa.
Uważam, że jest na b.dobrym poziomie.
Zużycie ropy bardzo zależy od ciężkości stopy, ale kwalifikuje je w grupie średnio niskich. Ceny napraw ze względu że to diesel są dosyć wysokie(wymiana uszczelki oczywiście z wymianą wszystkich drobiazgów w dobrym serwisie 1100pln) przegląd 100pln:-)
Wysokiej jakości auto za niską cenę, w środku prawie nie widać śladów użytkowania.
Od strony pasażera:-) zdechł centralny zamek, słychać jak działa ale nie otwiera i nie zamyka
Poszła uszczelka pod głowicą z powodu padniętego czujnika temperatury na chłodnicy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TD 88KM 65kW [l/100km]

5,6