Ocena kierowcy - Rover 45 Sedan

Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Rover 45 Sedan 1.6 i 16V 109KM 80kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo komfortowe i wytrzymałe. Idealne na Polskie drogi
Auto mało popularne w Polsce ze względu na naszą mentalność i brak wiedzy. Auto to było produkowane do 1999 przez Honde a potem przejęte przez BMW które doprowadziło firme do zamknięcia. Polecam każdemu kto szuka komfortowego auta i klasycznego wyglądu.
Silniczek ma 109KM. Autko bardzo dobrze się rozpędza. Wyprzedzanie nie sprawia kłopotów
Bieg wsteczny haczy, należy wtedy wcisnąć ponownie sprzęgło i wrzucić ponownie bieg. Niestety te modele mają taką przypadłość.
Auto świetnie trzyma się nawierzchni. Na nierównościach nie odczuwamy drgań kierownicy.
Do przodu standardowo. Do tyłu jest troszkę gorzej, wysoki kufer przeszkadza przy cofaniu. Potrzeba praktyki.
Wszystko umieszczone jest pod ręką tak jak powinno. (zresztą wnętrze pochodzi od Hondy Civic
W zimie autko dość szybko się nagrzewa więc mamy cieplutko. Latem klimatyzacja również nie sprawia problemów.
Z przodu jest ok. Wygodne siedziska z modelu 75. Z tyłu niestety fatalnie. Miejsca na nogi tylko dla dzieci. (wszystko przez te ogromne i komfortowe fotele) Bagażnik 470l bardzo przestronny. Niestety wersja sedan ogranicza załadunek ale i tak wiele można zabrać.
Do 120-130km/h jest ok potem zaczyna buczeć dosyć głośno i trzeba wtedy podkręcać radio. Na szczęście auto wyposażyli w 6 głośników :)
Na trasie super 6/100 na mieście 9 do 9,5/100 ale i tak wypada nieźle nawet porównując do większości nowych aut z tym samym silniczkiem
Przez małą popularność auta są tanie w kraju. Częsci w brew pozorom łatwo dostępne ponieważ wiekszość pochodzi od Hondy Civic.
Po 130tyś tylko żarówka oświetlenia zapalniczki i rezystorek od nawiewu. 10zł i 20 minut pracy.
Auto nigdy nie zawiodło mnie na trasie. Przejechałem 6 razy trasę Polska - Anglia i nigdy nie potrzebowałem pomocy drogowej. Kierowca jednak musi pamiętać o słabych uszczelkach pod głowicą w tych autach. Należy najpierw dobrze rozgrzac silnik spokojną jazdą. (Samochód nie dla młodych gniewnych którzy lubią odpalić auto i od razu szaleć).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

9,5