Lista ocen Rover 75 Sedan (101) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 139 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Thrill
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
O ile klima jest nie tylko dwustrefowa to i wydajna o tyle ogrzewanie jest typowe raczej dla wysp brytyjskich. Nie bardzo nadaje się na wschodnie krańce naszego kraju...a tam niestety głownie sie nim poruszałem. Nie polecam osobom ciepłolubnym. Do tego dochodzą bardzo czeste awarie systemu sterowania obiegiem powietrza i kłopoty z nagrzewnicą. Do tego stopnia, że niemal norma jest w pewnym momencie życia, ze jedna strona jak grzeje to słabo a...
~mit93
Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW
słabe ogrzewanie, w ogóle zimą bardzo powoli silnik nabiera temperaturę. Wymieniłem termostat, ale to niewiele pomogło. Jeżdżąc automatem silnik sam reguluje sobie obroty, w praktyce rzadko przekraczają 2000 / min, co przy temperaturze poniżej - 10 oznacza że nawet po przejechaniu 20 km silnik nie osiąga optymalnej temperatury. Należałoby szybciej jechać, ale to nie zawsze jest możliwe. Klima działa w miarę OK, choć w upalny dzień mogłaby...
~Paw
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Klimatronic z podziałem na strefy działa doskonale. Schładzanie nawet w upalne lato zajmuje mało czasu, a od uruchomienia sie po kilku, kilkunatu sekundach leci juz zimne powietrze. Zimą nagrzewa sie też szybko i jest to zasługa silnika. Zimą można podgrzać siedzenia. Nagrzanie zajmuje jakieś półtorej minuty. W momencie uruchomienia climatronica włączają się wszystkie systemy nawiewów i podgrzewań, min. lusterek.
~seiffer
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Kierownica regulowana w obu płaszczyznach, podręczne półeczki nad schowkiem i po lewej stronie kolumny kierowniczej, schowki w podłokietnikach... Jeśli czegoś brakuje, to jakiejś szufladki na drobiazgi zamiast zaślepki w miejscu po przeciwnej stronie od cupholdera i ewentualnie schowka na okulary przeciwsłoneczne.
~Michal
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Dwustrefowy klimatronik, webasto i czego tu więcej chcieć. Poprzedni właściciel mojej 75 przerobił webasto na postojowe. Podobno koszt 200zł. Auto parkuje przed blokiem na parkingu. Zimą z okna z 10min przed odjazdem pilotem włączam webasto i wchodzę do cieplutkiego auta :)). Każdego posiadacza 75\' zachęcam to tego upgretu.
~Thrillco
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
Klimatyzacja już na trybie Ekonomicznym jest wydajna, szczególnie podczas ogrzewania. Autoklima w gorace dni schłodzi auto szybko i bez problemu pod warunkiem, że w aucie wszystko jest sprawne (wentylator chłodnicy). W obecne zimne dni mogłaby jednak zaczynać grzac szybciej. jest to możliwe tylko przy posiadaniu WEBASTO (mam).
~Raciaty
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
SUPER , pamiętać należy jednak o wymianie filtra kabinowego ( dziwnie sie go wymienia - trzeba zdemontować wycieraczki , ale to nie problem bo w pudełku z filtrem są zdjęcia jak go wymienić -MANN CUK 3943 ) i przynajmniej raz w roku przeczyścić klimę i uzupełnić czynnik chłodzący.
~Barm
Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW
jak dotad nie spotkalem sie z lepszym duzo nawiewow klimatronik sprawoje sie swietnie a szczegolna zaleta jest to ze prawie nie slychac wiatraka w srodku do 3 zakresu faktem jest ze w zimie troszke trzeba poczekac aby sie nagrzal ale idzie sie przyzwyczaic
~oskow@poczta.onet.pl
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Bardzo dobrze ziębi i dobrze grzeje , ale 5 minut potrzebuje. Równie dobrze przód i tył. Przydatna funkcja podgrzewanych foteli - wyczuwalna już po minucie. Odcina zapachy z zewnątrz niemal natychmiast. Odparowanie szyby przedniej to też 5 sekund.

Usterki Rover 75

Rover 75 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Hołowczyc Marcin
Sedan 2.5 V6 177KM 130kW
Coś pięknego dwustrefowy klima tronik a do tego jeszcze szyberdach wszystko działa jak należy chłodzi i grzeje tylko że w dużych mrozach dość długo trzeba czekać aż silnik się nagrzej aż poleci ciepłe trwa to 3-4 kilometry
Rover 75 Sedan