Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Rover 75 Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny : Drobiazgi ale wkurzające
Zawieszenie : To nie jest samochód przystowsowany do naszych dróg
Najlepszy samochód spośród wszystkich jakimi jeździłem (około 20). Piękna sylwetka i wspaniałe wnętrze. Świetnie się prezentuje i jest baardzo wygodny. Wybierałem z kliku modeli: Superb, vel satis oraz rover 75 i drugi raz wybrałbym Rovera!! Trzeba uważać na model. Zadbany to gwarancja dobrej jakości i zadowolenia.
Mało dynamiczny na niższych biegach, natomiast bardzo elastyczny piąty bieg. Przyspieszenie ze 160 km/h na autostradzie odbywa się natychmiastowo. Odczuwalna \"turbodziura\"
Krótkie przełożenia i bardzo precyzyjne. Jak dla mnie brakuje szóstego biegu
Doskonały. Idealnie tłumi nierówności. Odnosi się wrażenie, że samochód płynie.
Niestety widoczność ogranicza tylna szyba, przez którą widać niewiele. Na szczęście w standardzie są czujniki cofania. Boczne lusterka nie są podzielone i nie widać martwych punktów
Wszystko na swoim miejscu. Obsługa intuicyjna. Bardzo czytelna jak w samochodach niemieckich, a przy tym pięknie wygląda.
System dogrzewania silnika - rewelacja. W kabinie robi się ciepło po jego nagrzaniu. Nawiew na szyby boczne i przednie doskonały. W klika chwil pozbywamy się zaparowanych szyb. Latem przyjemny chłód.
W tej klasie samochodów na brak miejsca się nie narzeka.
Bardzo dobre. Trzeba uważać, żeby nie zasnąć ;)
Zużycie paliwa na trasie to około 6 litrów ropy, bez oszczędzania. Miasto to już 8 litrów, 10 w zimie. Przeglądy nie należą do najtańszych. Mało jest autoryzowanych stacji znających się na roverach. Części najczęściej eksploatowane są położone w trudno dostępnych miejscach. Żeby wymienić wszystkie filtry średnio w zakładzie spędzamy 2h.
Rewelacji nie ma. Natomiast za to co prezentuje - to cena powinna być zdecydowanie niższa.
Elektryka ma tendencję do sprawiania figli. W sedanie często przy zamykaniu klapy wyłączają się się światła oświecające tablicę ;)
Posiadam samochód ponad pół roku. Przejechałem nim ponad 30 tys i wymieniłem jedynie wspornik drążka stabilizatora - (140 oryginał, 45 zł zamiennik) + 40 zł wymiana.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDT 115KM 85kW [l/100km]

7,1