Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

KLN, 13 lat temu
Silnik 2.0 CDT 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Rover 75 Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pękły sprężyny przedniego zawieszenia.
Przeniesienie napędu : Dwa razy wymieniałem pompę sprzęgła na nową. 1200zł każda + 400zł za wymianę.
Układ hamulcowy : Zaczepy klocków hamulcowych urwały się i hamulec klekotał jak w starym gracie.
Samochód bardzo komfortowy, jednak jest to angielska tandeta. Wykończenie w środku na początku bardzo mi sie podobało jednak po kilku dniach widziałem juz tylko trzeszczący plastik, który był połaczeniem taniej podróby drewna i czarnego brzydkiego plastiku. Najgorsza jednak jest awaryjność tego samochodu. Przed zakupem czytałem dużo o jego awaryjności myśląc że to mit. Niestety okazało się że jest jeszcze gorzej.
Silnik niezawodny i dynamiczny jak na tą masę samochodu. Dość duże spalanie w łódzkich korkach (średnio 9,5l).
Największym problemem w tym samochodzie jest pompa sprzęgła i wysprzęglik. Podczas posiadania tego samochodu przez 4 miesiące wymieniłem pompę 2 razy !!
Bardzo komfortowe zawieszenie. Świetnie tłumi drgania i nierówności. Środek ciężkości dość nisko położony dzięki czemu dobrze wchodzi w zakręty przy dużych prędkościach.
Widoczność dobra, jednak nie wyobrażam sobie parkowania bez tylnich czujników parkowania.
Z tyłu badzo dużo miejsca. Pasażerowie siedzący na tylnej kanapie podróżują w bardzo komfortowych warunkach. Fotel kierowcy sterowany elektrycznie w każdej płażczyźnie dzięki czemu kierowca na pewno dopasuje ustawienia do swoich potrzeb i wygody.
Samochód bardzo dobrze wygłuszony. Cicho w środku nawet przy prędkości 140km/h na autostradzie.
Odradzam ten samochód każdemu kto szuka niezawodności. Samochód dużo pali i psuje się non stop.
Cena zakupu jest bardzo niska co powinno dać ludzia do myślenia. Najwygodniejszy samochód jaki można kupić za te pieniądze.
Posiadałem ten samochód kilka miesięcy i naprawiałem tempomat, wyświetlacz komputera pokładowego, wycieraczki, Centralny zamek, odpuściłem już sobie nawigację (spalony czytnik płyt), Oświetlenie samochodu przepala się bardzo często, ponoć taka przypadłość tego modelu. W dodatku często podczas mrozów samochód widział że drzwi są otwarte lub maska. Zamek tylniej klapy się nie otwierał.
W ciągu 4 miesięcy wymieniałem pompę sprzęgła dwa razy, Podczas dużych mrozów pękły mi sprężyny przedniego zawieszenia. Samochód niesamowicie awaryjny. Psuło się w nim wszystko od drobiazgów po rzeczy które uniemożliwiały jazdę. Odradzam ten samochód. Jest wykonany niedbale i oprócz silnika od BMW jest to angielska tandeta. Nieudolna podróba Jaguara. W dodatku części są bardzo drogie o czy można się przekonać wchodząc na allegro lub sklep intercars.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDT 115KM 85kW [l/100km]

7,8