Ocena kierowcy - Rover Mini Cooper

Bochen, 19 lat temu
Silnik 1.3 i 63KM 46kW
Rok produkcji 1995
Rover Mini Cooper 1.3 i 63KM 46kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Auto typowo "niszowe": daje rewelacyjną przyjemność z jazdy, zwraca uwagę (także wśród właścicieli luksusowych aut), dobre do miasta ale kompletnie nie nadaje się na nasze drogi, chyba że jeździ się stałą trasą ze znajomością wszelkich dziur i przejazdów przez torowiska i koleiny oraz wysokich krawężników (niskie zawieszenie). Jako trzecie autko (najlepiej garażowane) - OK.
Świetnie ciągnie "od dołu", można wkręcać także na wysokie obroty. Dynamiczny, postronne osoby twierdzą, że pracuje "jak pszczółka"
No cóż... najnowsza konstrukcja to to nie jest :-)
Z jednej strony: rewelacja na zakrętach; a z drugiej - oby na zakręcie (lub na prostej) nie było dziury - samochód prawie że się rozpada
Po prostu nic nie przeszkadza
Wszystko pod ręką, poza sprzętem audio, do którego trzeba się schylać (nie mam drewnianego wykończenia deski)
Nagrzewa się w miarę szybko, ale wentylacja beznadziejna (1 położenie wentylatora)
Jak na auto gabarytów Malucha - rewelacja, należy się jedynie przyzwyczaić do pozycji "żaby" za kierownicą
Nie jest na wysokim poziomie, ale z drugiej strony radio słychać, a silnik brzmi rasowo, więc słucha się go z przyjemnością
Zużycie paliwa nie jest wysokie, tak jak i ceny "standardowych" przeglądów (większość części, takich jak klocki, amortyzatory, tarcze hamulcowe są ogólnie dostępne). Z drugiej strony jak coś się poważnie zepsuje jest drogo i czas oczekiwania na części 1-2 tyg.
Jeżeli się nic nie psuje - stosunkowo tani samochód nie tracący na wartości przy odpowiedniej obsłudze. Nie ma co liczyć na atrakcyjną cenę zakupu (poniżej 10-12K zł- oznacza dużo pracy i finansów przy przywracaniu stanu używalności
Nawala elektryka (oświetlenie, wskaźnik poziomu paliwa, alternator), trochę cieknie na uszczelkach
No cóż: poprzedni właściciel robił partyzantkę podczas napraw: podczas 2.5 lat użytkowania 3x trafiałem do warsztatu na lawecie (cena ok. 100zł - auto wzbudza sympatię). Koszty napraw ok. 9000zł. Za miesiąc planuję kolejną wymianę poduszek zawieszenia (trwałość niby 10 lat, a na naszych drogach - tylko 2 lata) i półosi albo przegubu (coś mi stuka przy ruszaniu)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 63KM 46kW [l/100km]

6,8