Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportKombi

Silnik 2.8 V6 255KM 188kW
Rok produkcji 2006
Saab 9-3 II SportKombi 2.8 V6 255KM 188kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : wersja aero - rewelacja
GENERALNIE SAMOCHÓD JAK DLA MNIE CUDOWNY. REWELACYJNY DESIGN NA ZEWNĄTRZ I W ŚRODKU.DOBRZE SIĘ CZUJĘ W TYM SAMOCHODZIE. NASTĘPNY BĘDZIE TEŻ SAAB I TEŻ AERO.
Silnik V6 turbodoładowany rewelacja, traktuję ten samochód jako rodzinne kombi więc dla mnie super. Załadowany czterema osobami i pełnym bagażnikiem radzi sobie bardzo dobrze. przy 180 km/h potrafi jeszcze mocno przyśpieszyć.
I tutaj chyba najgorzej.Według mnie coś tej skrzyni brakuje, czasem się gubi, nie wie czy redukować czy ciągnąć na tym samym biegu.Myślę ,że to najsłabszy punkt tego samochodu.
Wersja Aero robi swoje. twarde zawieszenie ale jak dla mnie rewelacja. w naszym regionie są super drogi więc można wykorzystać w pełni zawieszenie. W przeciwieństwie do skrzyni chyba najsilniejszy punkt tego samochodu.
tutaj bez większych zastrzeżeń. wszystko dobrze.
Ergonomia w saabie to chyba nie wymaga komentarza. wszystko na swoim miejscu , pod ręką i bardzo czytelne. kokpit jak w samolocie. wieczorem po zapaleniu świateł robi wrażenie.
Wszystko sprawnie i szybko. zarówno w zimie jak i w lecie.
Dla kierowcy i pasażera z przodu raczej ok. z tyłu może troszkę brakować ale póki co jeżdżą dzieci więc nikt nie narzeka:-)
Tutaj również bez większych zastrzeżeń.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to są dość spore rozbieżności. proszę nie wierzyć , że ktoś tym samochodem z tym silnikiem w automacie w mieście spali 10 litrów!- to są dla mnie bujdy. Moja żona jeździ tylko po mieście i jej spala ok. 14 litrów. Na początku jazdy automatem dochodziło nawet 17 litrów. Ja jeżdżąc po mieście ok. 12-13 i to według mnie jest minimalne spalanie tego silnika w mieście. Na trasie można zejść do 10 litrów. przy jeździe na autostradzie 140-160 ok.11 litrów.Jeżeli chodzi o ASO to tragedia, polecam zaufanych mechaników spec. od saabów. samochód jest na bazie Vectry więc ceny utrzymania podobne jak w tym oplu.
póki co denerwujące są wytarte przyciski na kokpicie i schowku.poza tym ok.
póki co OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 255KM 188kW [l/100km]