Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportKombi

Silnik 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
Rok produkcji 2009
Saab 9-3 II SportKombi 1.9 TTiD PF 180KM 132kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Scetycznie podchodziłem do tego auta- zakup \"wymuszony\" przez Żonę i dzieci,po 10000 stałem się fanem SAAB-a - szkoda, że ma kłopoty i tak kiepski marketing.
Silnik bardzo porównywalny z dieslem BMW 177 KM (jeżdzimy też takim autem). Brak turbo dziury, elastyczność b.dobra, a jedynie spalanie nieco większe niz w BMW
Trochę haczy 1-ka, poza tym ok
Mimo specyfikacji AERO (a może dzieki niej) samochód ma świetnie zestrojone zawieszenie. Mielismy obawy o zahaczanie podwoziem, ale ten problem na naszych drogach nie występuje. Auto nie buja i pomimo dynamicznej jazdy pasażerowie tylnych siedzeń nie mają kłopotów lokomocyjnych. Jedyny istotny kłopot-brak mozliwości założenia łańcuchów na 17 calowe koła (standard w AERO), a 16 nie są zalecane.
Jak na kombi ok, lusterka boczne wystarczające.
Tutaj podpisuję się pod innymi opiniami- nie można lepiej. Początkowo brakowało mi gadżetów znanych z innych marek (peugeot, bmw czy nawet octavia), ale szybko okazuje sie, ze one faktycznie nic nie wnoszą (chwilowe spalanie!) a jedynie rozpraszają, czy denerwują kierowcę. SUPER sprzęt BOSE!!
Bije inne marki, brakuje tylko ogrzewanej elektrycznie szyby przedniej.
Dla kierowcy i pasażera ok, z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca, ale syn (186 cm wzrostu) nie buntuje się. Dużeo miejsca na stopy pasażera pod przednimi siedzeniami.
trocę głośny przy rozruchu zimnego silnika, poza tym bez uwag do 200 km/h (w Niemczech)- można słuchać muzyki czy spokojnie rozmawiać- jak w BMW
jak na tę moc, elastyczność i osiagi -ok. Miasto do 8,0 ( w korkach), trasa z \"trumną\" na dachu i szybką jazdą autostradową do 7,2, normalnie- Polska 6,5.
Milałem szczęście w salonie- cena nijak się miała do katalogowej (obniżka o ponad 20% w stosunku do ceny wyściowej). Auta innych marek (newet nie z klasy premium)z takim wyposażeniem (AERO+ dużo dodatków) mają pratycznie tę samą cenę
wymiana po 5000 mikrofonu do zestawu głośnomówiacego

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TTiD PF 180KM 132kW [l/100km]