Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportKombi

Tomi, 7 lat temu
Silnik 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
Rok produkcji 2008
Saab 9-3 II SportKombi 1.9 TTiD PF 180KM 132kW 2006-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny, mocny o kulturalnej pracy i oszczedny
Układ elektryczny : wspomniany moduł blokady kierownicy
Ciekawy samochód, bardzo przyjemny w prowadzeniu ale nie pozbawiony głupich wad - gdyby nie one, mógłbym napisać, ze IDEALNY. Szybko się z nim zaprzyjaźniłem :) Rodzina też, dzieciaki wręcz uwielbiają.
Świetna jednostka, udowodniła mi, że z dieslem też można mieć frajdę z jazdy... moc podniesiona na 220KM i 440Nm, śmiga niczym myśliwiec. Mimo masy. Silnik pracuje całkiem "kulturnie" ale trzeba go troszkę wyczuć, żeby naprawdę poczuć przeciążenie na oparciu fotela.
Biegi wchodzą precyzyjnie, dość twardo ale ja tak lubię. Nie do końca przekonuje mnie zestopniowanie, 1 to właściwie byle ruszyć, 2 troszkę podgonić. Dopiero 3-4 biega w miarę sensowne no i miodna 6 :)
Czuję, że mam kontrolę w czasie jazdy, fajna trakcja, zawieszenie średnio twarde ale wygodne, hamulce skuteczne (nie wiem dokładnie, ale przednie tarcze ponad 300mm a tylne też duże i wentylowane)
Widoczność bardzo dobra, dobre oświetlenie wsteczne plus czujniki parkowania powodują, że całkiem dobrze się nim manewruje. Lusterka boczne duże. W kabinie bardzo przyjemnie, foteliska wygodne, przełączniki, wskaźniki spoko... mało twardych plastików, nawet dolne partie drzwi przyjemnie miękkie. Niestety spasowanie elementów i jakość niektórych detali słaba. Świetne reflektory.
Bardzo wygodna pozycja za kierownicą, nie mam ochoty z niego wysiadać i szukam byle pretekstu by gdzieś pojechać. Dostep do różnych funkcji wzorowy, czytelny kokpit
Szybko się nagrzewa, dmuchawa bardzo wydajna, klima działa też porządnie. Brak webasto ale ciepłe powietrze pojawia się szybko mimo, że silnik jeszcze zimny... może jednak jest jakaś nagrzewnica, nie wiem
Dla ludzi o średnim wzroście przestrzeni mnóstwo, dużo różnych schowków-przydatnych. Sporo też światła w kabinie. Niestety słabe audio, dźwięki jakby głośniki były w kartonowych pudełkach. Nagranie musi być w bardzo dobrej jakości żeby dało się słuchać, muzyka ze stacji radiowych to porażka.
Jest przyzwoicie, mam dość głosne opony, więc mogę mieć przekłamane wrażenia. Na autostradzie 140-150km/h w kabinie spokój, można normalnie rozmawiać.
Za krótko jeźdzę żeby dobrze ocenić. Spalanie ma całkiem dobre jak na taką moc i masę samochodu a co do innych kosztów to wypowiem się jak je poniosę :)
No właśnie tych różnych drobiazgów... Jak na samochód z drugiej ręki uważam, że ten stosunek jest korzystny, bo ceny używanych relatywnie niskie, ale za nowego bym tyle nie zapłacił, zbyt dużo niedoróbek psujących wrażenie. Te plasticzki w niektórych miejscach i audio. Czasem dziwne odgłosy, postukiwania w czasie jazdy, rezonowanie niektórych elementów...
Steering lock malfuction...na razie z tym jeżdżę, czasem zapala się kilka razy dziennie, czasem nie widzę komunikatu przez wiele dni. Nie wiem co dokładnie jest przyczyną, więc może to być drobiazg... Innych drobiazgów brak-wszystko działa jak z fabryki.
...albo coś grubszego, co zdrenuje mocno portfel. Na szczęście daje się z tym jeździć póki co. Poza tym nic innego się nie dzieje, wszystko działa bez zarzutu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TTiD PF 180KM 132kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Saab 9-3 II SportKombi 1.9 TTiD PF 180KM 132kW