Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Krzysztof K., 6 lat temu
Silnik 2.0t 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.0t 175KM 129kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Śruba mocująca tylny amorek do wachacza na dole wykręciła się do połowy po zimowych "driftach" co skutkowało donośnym stukotem (mechanik był w szoku-pierwszy raz taki przypadek widział). Skończyło się na dokręceniu śruby bo gwint był ok.
Układ elektryczny : "Sabolot" ma swoje wlasne życie w tej kwestii. Czasem wyskoczy jakaś informacja na desce o nie działającej żarówce (gdy ta działa), czasem jedne z tylnych drzwi nie zablokuja się z centralnego (na zmiane, ale po ponownym zamknięciu działają), rzadko (2x póki co) nie załączył się czujnik cofania o czym pojazd nas informuje
Przez rok czasu przejechałem samochodem ok 24.500 km w tym 4 x 20h jazda na dystansie 1.600 km. Nie da się źle o nim wypowiadać. Potrzebuję nieco większego autka - myślę o kategorii SUV ale z żalem będę wysiadał z mojego "saabolotu"-napewno zostawię go jako drugie autko w rodzinie.
Elastyczny, zrywny, z umiarkowanym apetytem a benzynkę. Osiągi potrafią zaskoczyć upokorzyć nie jeden nowszy samochodzik.
Ewidentny brak 6 biegu na dłuższe trasy :-(
Nie do końca wszystko da się wyczuć na kierownicy -zmiany drobnych nierówności czy typu nawierzchni. Więcej wnioskujemy po szumie opon. Autko mega trzyma się drogi i szybko reaguje na ruch kierownica. Zawieszenie jest umiarkowanie sztywne (ale to kwestia gustu) mi odpowiada.
0!!!!!! Powtarzam -ZERO!!! rdzy.
Jak to sedan-lodówki czy pralki nie przewieziemy. Jednak po złożeniu tylnej kanapy i położeniu przedniego fotela podwójna 2,5m drabina wchodzi bez problemu ;-). Jeśli chodzi o bagaże to kufer jest imponująco pojemny. Większy niż w audi a4
Klima chłodzi bajecznie. A ogrzewanie załącza się w miarę szybko (przy ustawieniach "auto" komputer załącza dmuchawę dopiero po min rozgrzaniu silnika więc na dzień dobry nie obrywamy nienagrzanym powietrzem
Mam prawie 2m i jadąc samemu jest bajecznie wygodnie. Przy 4 osobach na pokładzie i dłłłługiej trasie trzeba nieco się wsunąć i pójść na kompromis dla pasażera z tyłu ale i tak da się przejechać 1600km na raz bez bólu pleców czy podkurczonych przesadnie nóg.
Do 140 km/h praktycznie nie słychać silnika. Czasem skrzypnie jakiś plastik na desce rozdzielczej ale nie jest to uciazliwe
Silnik jest na łańcuchu więc to będzie najdroższa sprawa. Nie był wymieniany od nowości bo mam kompletna historię serwisowa. Póki co nie wymieniam bo nic nie slychac. Poza tym podstawowa obsługa auta w przystępnej cenie.
Bajka. Nie spodziewałem się że relatywnie wiekowy samochód (15 lat) może być w tak zdatnym stanie technicznym nie generującym ekstra kosztów.
Podstawowy serwis i jest ok
Jeśli można to uznać za poważną usterkę to słabym punktem jest alternator. Wymieniałem go 1x a przeszłości był zmieniany też 1x. Ale czy trzeci alternator na ok 230.000 przebiegu to dużo...?

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0t 175KM 129kW [l/100km]

8,1