Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Saab 9-3 II SportSedan 2.0t 175KM 129kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Samochód kupiłem kiedy miał już 15 więc opinia dotyczy samochodów jakie możemy obecnie kupić. Samochód bardzo fajny, ale osobiście w 2024 roku samochód raczej dla osób, którym usterki nie straszne. W aucie wymieniłem dużo rzeczy przez 5 lat kiedy samochód był w moim posiadaniu. Raczej nie rujnowały finansowo, ale cały czas coś. Na co zwróciłbym na pewno uwagę podczas zakupu auta ponownie to potencjalna korozja kielichów z przodu i tylnich błotników, sprawdził czy lekko wchodzą biegi i zapytał czy wymieniany był łańcuch rozrządu(droga zabawa).
Myślę, że jest to bardzo mocna strona tego samochodu. Dynamiczny i stosunkowo mało awaryjny. Jest to rzecz z którą nie miałem żadnych problemów w trakcie eksploatacji. Jedynie trzeba pamiętać, że jest to silnik na łańcuchu rozrządu, którego wymiana to koszt kilku tysięcy złotych. Auta są już stare więc warto to wziąć pod uwagę.
Skrzynia ma długie przełożenia co przekłada się na niskie spalanie w trasie i dobrze wykorzystuje moc silnika. Ja niestety musiałem swoją skrzynkę wymienić by skończył się 5 bieg przy 230tys. Kupiłem używaną za 800zł. Skrzynia 5 biegów FM55, było ich kilka w saabach.
Tutaj z racji na wiek auta średnio jeśli chodzi o nadwozie. Bardzo mocno korodują tylne nadkola i co najgorsze u mnie KIELICHY Z PRZODU. Ktokolwiek kto będzie kupował używanego saaba koniecznie musi to sprawdzić.
Części nie są drogie, porównywalne do Opla Vectry C. No chyba, że trafi się coś specyficznego dla Saaba to koszty są wyższe.
Bardzo dużo drobiazgów. Dla osób, które będą kupowały Saaba mogą się spodziewać niedziałającej maty na siedzeniu pasażera, która cały czas sygnalizuje że ktoś tam siedzi. Niedziałające podgrzewanie fotela kierowcy, działające i niedziałające na zmianę czujniki parkowania, przetapiające się wiązki w tylnych lampach przy wtyczce(zwłaszcza prawa z jakiegoś powodu)
Padła skrzynia biegów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0t 175KM 129kW [l/100km]