Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Kombi

timi_37, 7 lat temu
Silnik 2.3 t 185KM 136kW
Rok produkcji 2002
Saab 9-5 I Kombi 2.3 t 185KM 136kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
To moja druga 9-5. Auto jest super wyposażone mimo że ma 14 lat to niejeden nowy compact może pozazdrościć
Silnik to nie jest jakaś nowoczesna technologia ale drobny chip i ponad 200KM daje radę. Dbać o wymianę świeć oleju i mam prawie 300tyś km a działa bez zarzutu .
Co tu pisać manual jest bezawaryjny i wytrzymały.
Wersja nie Aero taka trochę kanapa, trochę przechyla się na szybkich zakrętach ale jest komfortowa i trzeba naprawdę przegiąć żeby łapał nadsterowność i nie jechała tam gdzie chcę.
Bardzo dobra. Parkowanie tyłem ułatwiają czujniki
Dla niektórych pewnie dziwna jest stacyjka w tunelu środkowym ale idzie się przyuczyć. Cała reszta łatwo dostępna i prosta w obsłudze. No i ten open sid bajka :)
Same pozytywy. Nagrzewa szybko, chłodzi też szybko, osobny przycisk do odmrażania czy odparowywania szyb też jest dobrym pomysłem. No i wentylowane fotele to latem bajka :)
Fotele wygodne nawet na długie trasy. 4 osoby mają naprawdę komfortowo.
Jest dobrze ale mogło by być lepiej. W Volvo S80 jest ciszej
To Saab więc nie jest tanio jak w Fabi ale nie ma tragedii. Raz na 200 tyś km rozrząd czy kaseta zapłonowa a poza tym to dobre oleje i częste wymiany. Części dostępne bez problemu.
Ludzie trochę boją się Saaba więc ceny nie są wygórowane. Dostajemy za to świetnie wyposażone , piekielnie szybkie i bezpieczne auto. Jak kupisz zadbany egzemplarz to się zakochasz.
Nawet tych nie miałem ale potrafi paść kilka pierdołek. rolki od mechanizmu szyby, dźwigienka od sterowania wentylacji czy baterie w syrenie alarmu. Naprawy pierdołek nie są drogie.
No tu może być grubo czasami. Zapchana odma, czy smok w misce olejowej może doprowadzić do obrócenia panewki. Ale jak dbamy tak mamy.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 t 185KM 136kW [l/100km]

11,3