Lista ocen Saab 9-5 I (95) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 107 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~noniemozliwe
Sedan 2.3 T 16V Aero 250KM 184kW
Jak na szweda przystało, ogrzewanie działa wyśmienicie. Fotele grzeją dosłownie po minucie, a maksymalnie po dwóch, jeżeli są silniejsze mrozy. Tak samo automatyczna klimatyzacja działa świetnie. Szyby parują bardzo rzadko - nawet w trybie z wyłączonym kompresorem klimy. Musi naprawdę lać i pasażer musi być dobrze wstawiony i parować alkoholem, żebym musiał włączać A/C do odparowania szyb.
~Kabą
Kombi 2.3 T 250KM 184kW
Obsługa wentylacji wymaga przyzwyczajenia. Najlepiej ustawić sobie temperaturę i kliknąć 'Auto' i ew wł/wył tryb Econ dla klimatyzacji. Auto wymiesza w kabinie powietrze idealnie. Każde kombinowanie z prędkością dmuchawy zaczyna kaszanić temperaturę wywiewanego powietrza z kratek.
~PoznaniakTomek
Sedan 2.0 i T SE 150KM 110kW
nigdzie nie spotkałem tak silnych i wydajnych nawiewów ale padają elementy kierujące nawiewami ciepłym i zimnym powietrzem łopatki zastawki silniczki koszt dość wysoki i ciężko się dostać:/ a podzespoły naprawcze b drogie, w zimie coś skrzypi z nawiewu ale pojęcia nie mam co
~marcin@moodypolska.pl
Sedan 2.0 T 150KM 110kW
przy zamknieciu jednej strony wentylacji z tyłu klima zaczyna grzac zamiast chłodzić, podobno fabryczna usterka. Po naprawie (lutownica w ASO) radio wycisza sie przy zakrecie w lewo i włacza po zakrecie w prawo (uszkodzony kabel seterowania przez GSM) niech zyją polskie ASO
~SAABad
Kombi 2.3 t 185KM 136kW
Jedna z wielu wielkich zalet SAABów.Klima jak i ogrzewanie działają bardzo dobrze.Jesienią i zimą potrzeba kilkuset metrów przejechanych,aby z kratek leciało ogrzane powietrze.Klima w lecie chłodzi ekspresowo i bez problematycznie.Bardzo wydajne układy.
~woza77
Sedan 2.0 i T SE 150KM 110kW
Jeszcze nigdy nie zaparowały mi szyby, klima dwustrefowa wydajna i nieśmierdząca. Proste w obsłudze i logiczne menu sterownika klimy. Nawiewy na wszystkie szyby w aucie, nawet na te tylne. Jeździłem Peugeotem i Audi ale tutaj pełen wypas.
~robi-1968
Kombi 2.0 T 150KM 110kW
Nie wiem co to znaczy zaparowane i zamarznięte szyby i stosunkowo szybko się nagrzewa. Ma pełnego klimatronika i tak naprawdę po ustawieniu temperatury nic mnie nie intersuje. Sam odmrarza tylną szybę z lusterkami a jak trzeba przełącza na obieg wewnętrzny.
~Max.
Sedan 2.3 T 16V Aero 250KM 184kW
jeśli klime się serwisuje ( nie mylić z psikaniem odgrzybiacza w ASO ) to nie ma kłopotów - problemy ze sterowaniem - produkcji Bosha przestały występowaćod 2001 r , natomiast zdecydowanie staniał z 3000zł do 1800 panel sterowania klimą.
~Marcin
Sedan 2.0 i T SE 150KM 110kW
w zimie juz po przejechaniu ok 2 km w samochodzie robi sie cieplo i przyjemnie. silnik szybko łapie temperature a klima w leci potrafi zamrozic:) nawiewy sa nawet w srodkowych słupokach skierowane na boczne szyby w tylnych drzwiach.
~skandia
Kombi 2.2 TDi 120KM 88kW
coś niebywałego, nie miałem jeszcze auto z tak komfortowym ogrzewaniem, czujesz się idealnie w momencie ustawianie własnej temperatury, nawiewy na tył, ogrzewanie siedzeń chyba we wszystkich 9-5, w końcu to wynalazek saaba