Ocena kierowcy - Saab 9-5 II Sedan

Rok produkcji 2006
Saab 9-5 II Sedan 1.9 TiDS PF 150KM 110kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze - można się poczuć jak za sterami myśliwca
Układ elektryczny : padł alternator
Zdecydowanie polecam to auto właśnie z tym silnikiem i w dobrym wyposażeniu (mialem vectora). Dawno nie jeździłem tak nietuzinkowym jak SAAB.
Świetny silnik,sprawdzona jednostka napędowa. Dla mnie odrobinę zbyt słaby dlatego zrobiłem program na 180KM. Polecam, warto, niby tylko 30KM więcej ale auto zyskuje fajny moment.
Biegi wchodzą pewnie, żadnych zgrzytów. Manual super, brakowało mi na trasie 6 biegu.
Auto jak przyklejone do drogi, niestety 17\" i niski profil powodowały, że przy nierównościach jeździłem bardzo delikatnie (w trosce o zawieszenie i koła). Ogólnie komfortowo, pewnie, dla mnie super
generalnie ok, natomiast bez parktonika byłoby ciężko parkować w centrum.
Nawyki z innych aut mówią - to auto nie jest za żadne skarby ergonomiczne, stacyjka po środku, przyciski od szyb po środku, wszystko inaczej. Właśnie za to pokochałem to auto - jest mega nietuzinkowe, wszystkie te patenty są rewelacyjne. Teraz to Saab jest dla mnie wzorem.
super
Jeśli moja żona po 6 godzinnej podróży mówi, że nie jest zmęczona i nic ją nie boli to uwierzcie że jest ok. Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Nikt nigdy nie narzekał.
W porównaniu do poprzedniego auta Mercedes W203 mam wrażenie że SAAB jest lepiej wyciszony
Mega miłe zaskoczenie, jak bym nie jeździł to komputer pokazywał w cyklu miejskim 8,8l/100km (i to po programie na 180KM). Jak na tak dużą masę auta byłem baaardzo mile zaskoczony (w mercedesie 12,5l/100km)
W tej cenie nie kupicie limuzyny tej klasy. Nie dajcie się oszukać, że to vectra - oplowi daleko do saaba nawet jeśli robi go GM.
z drobiazgów szwankował mi jeden z czujników parktronika (po myjni), nie stykał jeden z czujników pozycjonowania xenonów (problem rozwiązany w 20 min w ASO)
padł alternator. Na szczęście silnik 1.9TID jest dość tanim w utrzymaniu, osprzęt silnika cenowo nie różni się od konkurencyjnych marek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TiDS PF 150KM 110kW [l/100km]

7,6