Ocena kierowcy - Saab 900 I Hatchback

Piotr - 900S, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V Turbo 146KM 107kW
Rok produkcji 1993
Saab 900 I Hatchback 2.0 i 16V Turbo 146KM 107kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Jest to samochód dla wybrańców. Nie sądzę żeby kupował go ktoś przypadkiem. Ja 900kę kupiłem od Niemca. Jedyny właściciel od 1993r. Podczas pierwszej jazdy z Zielonej Góry do Jeleniej Góry spalił aż 15L/100km przy oszczędnej jeździe. Modlę się żeby to była wina filtra powietrza...
Dynamika ok, nie szarpie, jednak elastyczność niewielka. Ma tyurbinkę, jednak nie ma śladu na zewnątrz o jej obecności (brak emblematów TURBO i wskaźnika na tablicy rozdzielczej)
pierwszy bieg wyskakuje ale tego da się nauczyć. Wybaczam mu to ze względu na urodę :)
To nie PORSCHE... Nie narzekam ! Wiadomo że amory i opony muszą być sprawne. U mnie gra muzyka.
Widoczność na światłach (do góry) mocno ograniczona ale nie sądzę żeby którykolwiek właściciel 900 marzył o zmianie kształtu szyby przedniej :)
Kilka nietypowych rozwiązań. Klimat wprowadza stacyjka między fotelami...Elektryczna regulacja lusterek - 2 regulatory (po lewej stronie dla lewego, po prawej dla prawego)
Grzeeeje !!! Autko z północy więc nie ma o czym mówić...
wystarczy. Chociaż dla pasażerów z tyłu nie za wiele. Pewnie przez gigantyczny bagażnik.
Jak na tamte lata doskonałe. Jedzie się jak Mesiem.
Spalił 15 litrów na 100 podczas pierwszej jazdy z Zielonej Góry (gdzie go kupiłem) do Jeleniej Góry (gdzie mieszkam). Mam nadzieję że to filtr powietrza. Zbyt wcześnie bym ocenił.
Auto dla zakochanych w tej marce. Jeździ jak Mercedes. Warty swojej ceny, chociaż umówmy się... To są grosze a jaka radocha i duma z jazdy ! Ci co mają 900 sprzed 1994 wiedzą o czym mówię.
Zbyt wcześnie, mam go od tygodnia :)
Zbyt wcześnie, mam go od tygodnia :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V Turbo 146KM 107kW [l/100km]

15,4