Ocena kierowcy - Saab 900 I Hatchback

jedrek@saabklub.pl, 19 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 140KM 103kW
Rok produkcji 1986
Saab 900 I Hatchback 2.0 Turbo 140KM 103kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Bardzo wygodne (i ta ogromna przestrzen bagazowa) i niezawodne auto, troche sie psuje, ale ma juz swoje lata, karoseria prawie nie rdzewieje, jest bardzo dynamiczny, lepszy moze na trase niz do miasta. mam go juz 5 lat i nigdy mnie nie zawiodl. do tego charakterystyczny, niepowtarzalny wyglad, mozna sie do niego przywiazac (ja sie przywiazalem)
trzeba sie przyzwyczaic do krotkiej dwojki
wsteczny wrzucam przez trojke, bo inaczej zgrzyta. slyszalem rozne opinie, ale u mnie w porzadku - dolewam olej (nie za czesto) i nie ma zadnych problemow. w razie awarii katastrofa - regenerowana zalatwiana przez aso to chyba z 15 tys zl
z przodu szyba jak w samolocie, z tylu nie wiem, bo mi podsufitka zwisajaca zaslania :-)
moze ciut za waski w srodku, ale jesli chodzi o kokpit, to poezja
ogrzewanie swietne, moze nawet, w przypadku lekkiej zimy za swietne, wentylacja srednia
troche za waski i z tylu mogloby byc wiecej miejsca, ale generalnie ok.
trasa 8-9, miasto ok 10 latem, do 14 zima (krotka trasa, duzo swiatel)
swietne auto za relatywnie male pieniadze (pisze tu o wersji produkowanej w latach 78-93).
troche tego bylo juz: uchwyty klamek odpadaly, podsufitka wisi, mialem problemy z nawiewem, ale auto ma juz 16 lat, wiec takie rzeczy to normalka.
przez 5 lat z powaznych rzeczy wymienilem sprzeglo i chlodnice, reszta to wymiany zwiazane z eksploatacja (amortyzatory, przeguby etc)
Saab 900 I Hatchback