Ocena kierowcy - Saab 900 II Coupe

grzesku244, 14 lat temu
Silnik 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 1997
Saab 900 II Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania!Samochod ma 12 lat,a nie ma na karoserii grama rdzy,wnętrze w nienagannym stanie,bardzo dobra jakość materiałów,nic nie skrzypi,świetna tapicerka welurowa-zero przetarć,zawieszenie idealne,bez żadnych stuków.
Piękne auto o niepowtarzalnej stylistyce (coupe fajniejsze od wersji 4 drzwiowej).Świetne osiągi na trasie,duży potencjał tuningowy.Fabryczna moc jest spora,ale po tuningu (mam Stage 3 BSR+Downpipe 3 cale)auto zamienia się w prawdziwego myśliwca!Dobrze dobrana instalacja gazowa np. BRC Sequent i śmiga praktycznie jak na benzynie,bez żadnych problemów!Dla leszczy- niepozorne,dla znawców -wyróżniające się z tłumu. Osiągi,komfort,prezencja... Genialne fotele!
Wyczuwalna turbodziura,ale gdy przekracza się granicę 3tys obr./min,wtedy zaczyna się JAZDA.Silnik o dużym potencjale tuningowym.
Niewielkie kłopoty z wrzuceniem piątki,poza tym bez zarzutu.Na dwójce można osiągnąć ponad 100km/h,na trójce 170km/h!!!
Zawieszenie na polskich drogach zachowuje się znakomicie,jest wytrzymałe lecz trochę twarde,"nerwowe".Myślę ,że jest świetnie \"skrojone\" do osiągów tego auta. Nie słychać żadnych odgłosów niepokojących z dołu!
Budowa "klatkowa" karoserii nieco ogranicza widoczność.Trzeba się przyzwyczaić i po prostu uważać.
W środku konsola wzorowana na samolocie.Pięknie podświetlone na zielono czytelne wskaźniki.Zegar, starej daty , wskazówkowy, też ma swój urok.I najważniejsze:absolutnie genialne w wygodzie fotele,obszyte niezniszczalnym, wspaniałym w dotyku welurze.Nawet w Saabie 9-5 nie ma tak wygodnych.Wiem co piszę,bo 9-5 też mam :)
Absolutnie rewelacyjna.Latem z nawiewów idzie prawdziwy chłód,zimą przyjemne ciepło.Nieznany jest problem zaparowania szyb.
Nie ma co ukrywać,to auto jest rozmiarów kompaktowych,najwyżej na rodzinę 2+1.
Dobre,przy wysokich prędkościch słychać szum rozcinanego powietrza.Wiem wtedy że lecę :)
Moc musi kosztować,więc zużycie paliwa spore.Poza tym materiały eksploatacyjne w cenach porównywalnych do innych marek.Nie przerabiałem żadnych poważnych napraw.
Doskonała!!!Saabinkę kupiłem rok temu za 9000PLN sprowadzona z Włoch.Trochę w nią zainwestowałem-j.w.,pomalowałem zderzaki,kupiłem piękne alufelgi. Ta cena jest po prostu śmiesznie niska w stosunku do tego ,co auto sobą prezentuje!
Samochód ma swoje lata,więc pewne sprawy mogą się wydarzyć.Wymieniłem listwę zapłonową (najlepiej wozić taką w zapasie!)-czuły punkt w Saabach!!!,wymieniona pompa wody bo ciekła,wymieniony zymering,wymieniny tylny i śr tłumik ,wymieniony silnik krokowy.
Patrz j.w.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW [l/100km]