Ocena kierowcy - Saab 900 II Coupe

Silnik 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 1994
Saab 900 II Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Ideał
Po zakupie saab-a byłem bardzo miło zaskoczony. Zdawałem sobie sprawę, że części będą droższe lecz poprzez forum saaba gdzie jest naprawdę wiele pomocnych osób spokojnie można znaleźć sporo części. Zawsze pomogą i doradzą. Słyszałem kiedyś od znajomego, że saab to samochód dla indywidualistów. Jeśli ktoś jeździ saabem to znaczy, że zna się na motoryzacji i umie docenić to co w samochodzie najważniejsze. A tutaj jest co doceniać.
Jeździłem wieloma autkami ale ten zapamiętam najdłużej. Silnik to poprostu ideał. Przyśpieszenie powyżej 3 tys obrotów to po prostu maskara. Poniżej tej wartości jest średnio. Wyprzedzanie w trasie to sama przyjemność. Trzeci bieg, gaz w podłogę i po 3 sekundach po wszystkim
Wszystko fajnie gdyby nie wyskakujący wsteczny bieg.
Cicho, lekko sztywno aczkolwiek przyjemnie. Jak najbardziej na plus!
Ze względu na kształ karoserii troszke utrudniona lecz idzie się przyzwyczaić.
Ze wszystich samochodów jakie miałem saab nagrzewa się najszybciej. Nic dodać nic ująć.
Kierowca i pasażer - super. Tylna kanapa już troszke gorzej ale na samochód w wersji coupe to miejsca jest wystarczająco.
Bardzo dobre wyciszenie
Temat na wypracowanie. Nie oszukujmy się, że te 200 hp trzeba nakarmić. Trasa 10 litrów gazu. Miasto ok 15 zaś przy ostrzejszym traktowaniu pedału gazu to ok 20 litrów i więcej. Wiadomo spali tyle ile wlejemy:)
Za te pieniądze nic lepszego nie dostaniemy. Gdy ktoś słyszy, że to samochód z 1994 roku a potem do niego wsiada to słychać tylko miłe słowa zaskoczenia.
Narazie ok!
Tymczasowo brak.