Ocena kierowcy - Saab 900 II Coupe

mforys@poczta.fm, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1996
Saab 900 II Coupe 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Ogromny bagażnik z tyłu.
Samochód jest nietypowy, ładnie się prezentuje i ma dużo praktycznych rozwiązań. Prowadzi się bardzo dobrze. Dużo pali, to minus, ale jak serwisujesz to będzie jeździł wieczność.
Silnik bardzo dobry, nie miałem żadnych problemów. Nie musisz zmieniac rozrządu, jest na łańcuchu. Cichy i niezawody, brak mocy jak na silnik 2.0. Przejechałem tym samochodem około 20 tys. kilometrów, zaznaczam, że samochód ma 15 lat i przebieg ponad 200 tys.
Kupiłem samochód z wadliwą skrzynią biegów, pech. Zrobiłem na tej skrzyni 20 tys. samochód dalej jeździ i mam przeczucie, że jeszcze by pojeździł, długo... Skrzynia biegów w tych modelach jest słaba.
Samochód prowadzi się bardzo dobrze, zwrotny, dobry skret, ale nie jak w mercedesach.
Widoczność z przodu jest bardzo dobra. Lusterka boczne bez zastrzeżeń. Lusterko środkowe ustawione w pozycji nocnej, żeby inne samochody nie oślepiały kierowcy, nie sprawdza się, widać tylne śiedzenia. Marty punkt o szerokim zakresie, ze względu na kształt samochodu.
Konsola środkowa jest bardzo dobrym rozwiązaniem, pasażer może się sam zamknąć w samochodzie bo ma wszystko pod ręką. Stacyjka, też położona w tym samym miejscu, w nocy nie musisz szukać po omacku stacyjki, żeby wsadzić kluczyk i odpalić samochód. Duże schowki w bocznych drzwiach z przdu i styłu. Małe kieszonki w siedzeniach przednich z przodu oraz duże za siedzeniami, bardzo dobrze. Świetnie rozmieszczone klamki w wewnątrz samochodu jak i na zewnątrz, bardzo praktycznie. Duże lusterka umiejscowione w daszku przeciwsłonecznym, dla kierowcy jak i pasażera, niestety sam daszek mały. Uchwyt do trzymania ręki po strone kierowcy. Ogromny bagażnik z tyłu. Brak miejsca na napóje oraz brak możliwości położenia map itp. na górę deski rozdzielczej.
Samochód bardzo szybko się nagrzewa przy ujemnych temperaturach zewnętrznych. W moim modelu nawiew wymagałby inspekcji i serwisu a mimo to, działał dość dobrze.
Kierowca sidzi bardzo konfortowo i ma dużo miejsca, tak samo jak pasażerowie. Można szeroko nogi rozłożyć. Siedzenia po prostu rewelacja.
Jak na samochód z lat 90 to bardzo dobrze. Nie zaobserwowałem żadnych szumów z bocznych szyb podczas szybkiej jazdy (160 km/h) oraz głośnej pracy silnika. Kabina jest bardzo dobrze wyciszona. Cieszysz się z przyjemnej jazdy.
Spalanie w tych samochodach jest stosunkowo duże, jeżeli jeździsz tym samochodem w Anglii tak jak ja, to nie będziesz miał problemu z częsciami. Samochód ten jest bardzo popularny tutaj, a ceny części nie są drogie. W Polsce jest większy problem.
Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Centralny zamek parę razy nie zadziałał. Kierunkowskazy odbijają za szybko. Ogólnie bezawaryjnie.
Zaślepki bloku silnika przegnite, co powodaowało wyciek płynu do chłodzenia, same zaślepki tanie ale tylko orginalne. Skrzynia biegów to porażka w tych samochodach !

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 131KM 96kW [l/100km]

10,5