Ocena kierowcy - Saab 900 II Hatchback

Emmanuel@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1996
Saab 900 II Hatchback 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja. Samochód praktycznie niezniszczalny. Elektryka działa jak w nówce,we wnętrzu zero śladów uzytkowania, pomimo, że jeżdżę 50 tys rocznie i naprawdę ostro autkiem poczynam. Oczywiście, wymaga troskliwej opieki i serwisowania, odwdzięcza się niezawodnoscią, kapitalnym komfortem jazdy. Właściwości jezdne typowe dla samochodu sportowego, sportowe, świetne hamulce, dobre opony i gdy trzeba-gokart. A poza tym płynie po drodze. No i ten styl. Nowy samochód? Oczywiście SAAB. Tyle że 9-3, rok 2003. Bo potem to już nie Saab.
Silnik : konieczna była wymiana rolek napinających do paska klinowego, ułamał się aluminiowy element mocujący jedna z rolek, w sumie trzy naprawy
Ogólnie-za to jak się Saabem jeździ wybaczam wszystkie wady.
Super brzmienie, charakterystyka jak w czołgu-masz wrażenie, ze nic go nie zatrzyma. Jeżdżę na LPG, ale często wyłączam, gaz do dechy i wtedy pokazuje się inne oblicze tego silnika :-)
Jak to ktoś powiedział-w samolotach skrzyń biegów nie było...
Świetny!
Taka se. w Przód super, choć końca maski nie widać, przy parkowaniu trzeba mieć wyczucie. Z tyłu spore słupki, małe szybki, za to człowiek otulony tym wnętrzem, a o to przecież chodzi.
Wszystko tam gdzie powinno być (z wyjątkiem włącznika oświetlenia)
W lecie lodówka, w zimie sauna. Tylko trzeba dbać o wymianę filtra kabinowego. Wtedy nie paruje nawet przy wyłączonej klimie i dużej wilgotności.
Z przodu-mnóstwo miejsca, super fotele. Z tyłu-super kanapa i miejsca... tyle ile powinno być:-)
Silnik se buczy po sportowemu, przy 170 jak są dobre uszczelki w oknach(u mnie jedna poszła i zaczęło świszczeć powyżej 140) w środku cisza. Pewnie, ze coś tam słychać, ale nie przeszkadza.
Arystokracja lubi se wypić. Można tym jeździć jak furmanką i wtedy spalanie może zejść nawet poniżej 8 litrów(trasa) ale nie polecam.
Tani przy zakupie, jeśli się nic nie zepsuje to także tani jak na tę klasę w utrzymaniu
Z drobiazgów trzeba zwrócić uwagę na pokrętła regulacji nawiewu i temperatury przy manualnej klimie, już w kilku saabach widziałem,że są ułamane od środka, u mnie też, poza tym wszystko jak w twierdzy, niezniszczalne.
Tu gorzej-najpierw linka sprzęgła, potem rolki napinające do paska klinowego. Poza tym mój pali litr oleju na 2,5tys. Ale minęło 100 000km, pali tyle samo i nic się nie dzieje. Przestałem się przejmować(olej Mobil Super S 10W40, innego nie zgodzili mi się wlewać :-) )

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 131KM 96kW [l/100km]

10,2